" />

Samsung S7 Edge ekranda pembe çizgiler nasil giderilir

Samsung S7 Edge telefonların bazılarında hiçbir düşme veya çarpmaya bağlı olmaksızın dikine pembe çizgiler çıkıyor. Sizin de böyle bir şey başınıza geldiyse ve telefonunuzun garantisi devam ediyorsa firma değişim yapmaktadır.

Bu sorun Samsung S7 Edge telefonların kronik sorunudur. Bazısında yeşil çizgi olabiliyor, bazısında siyah olabiliyor, bazısında da dikey değil de yatay çizgiler oluyor. Firma bu kronik sorunu kabullendiği için direk bu sorunla teknik servise giderseniz ve cihazınızda başka bir sorun var ise tamir veya değişim imkanı sunmaktadırlar.

Samsung S7 Edge ekranda pembe çizgi sorunu çözümü nedir ?

Yurt dışında bu soruna telefonu servise göndermeden de bir çözüm bulmuşlar. Telefonda *#0*# yazıp arama tuşuna basıyorsunuz. Bir test arayüzü açıyor. Çizgi kaybolana kadar kırmızı, mavi ve yeşil renklere dokunuyorsunuz. Daha sonra sorun çözülüyor. Bu işlem pikselleri resetlemeye yarıyor.

Bu yöntem bazı telefonlarda işe yarıyor, bazılarında önce pembe çizgi kayboluyor ama aynı sorun bir süre sonra gene oluyor. Bazı telefonlarda ise işe yaramıyor.

Bu yöntem işe yaramaz ise ekran değişimi yapılması gerekir. Bunun maliyeti 1300-1400 TL civarında olur. Cihazın garantisi dolmadıysa garanti kapsamında ücretsiz tamir ettirebilirsiniz.

Eğer cihazı yurt dışından getirttiyseniz garantisi işe yaramıyor. Telefonda darbe veya çizik varsa da garantisini kullanmakta zorlanırsınız. Garantisi bitmemiş cihazlarda Samsung S7 Edge ekranda pembe çizgi sorunu için servise gittiğinizde servis değişik bahanelerde (genellikle ezik ve çizikleri bahane ediyorlar) cihazının garantisinden yararlandırmak istemez ise tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz. Samsung S7 Edge ekranda pembe çizgi sorunu bilinen bir sorun olduğu için sizin lehinize karar verilebilir.

Samsung S7 Edge ekranda pembe çizgi için garanti süreci

Cihazınızın garantisi devam ediyorsa hafıza kartı ve sim kartı sizde kalacak şekilde cihazı fatura ve diğer belgelerle servise götürmeniz gerekir. Servis ekranda pembe çizgi sorununun garanti kapsamına girmediğini söylerse, başka servislerde şansınızı denemeniz gerekir. Bu kronik bir sorun olduğu için Samsung firması genel olarak kusurunu kabul etmektedir.

Serviste telefondaki çizikler veya darbe izleri nedeniyle cihazın garanti dışı kaldığını söylerse inanmayınız. Pembe çizgi sorunu darbe veya çizik kaynaklı olmadığından, dolayısıyla kullanıcı hatası nedeniyle oluşmadığından garanti kapsamındadır.

Telefonu servise verdikten sonra 20 iş günü (takvim günü değil iş günü olduğuna dikkat ediniz. Bu yaklaşık 26 takvim günü yapıyor) içinde onarılması gerekir. Bu süreyi geçerse servisi tüketici hakem heyetine başvurmakla tehdit edebilirsiniz.

Eğer bu sürede tamir olmuyorsa veya 3 kere tamir olup yine arızalanıyorsa cihazın yenisini almayı veya para iadesini talep edebilirsiniz.

Bu konularda daha detaylı bilgi almak için Samsung’un 444 77 11 numaralı çağrı merkezini arayabilir, telefonunuzun model ve seri numarasını belirterek garanti sürecini öğrenebilirsiniz.

Bu noktada telefona verilen garanti çeşitlerini belirtmekte fayda var. Telefonunuz distribütör yani Türkiyedeki dağıtımcı firmalardan birini garantisi altında ise tamir süresi daha sağlıklı işler.

İthalatçı firma garantisi ile telefonu aldıysanız bir miktar ucuza almışsınızdır ama garanti işletme süreci ithalatçı firmanın kalitesine bağlı olarak sancılı geçebilir.

Telefonu paralel ithalatçıdan satın aldıysanız veya yurt dışından getirttiyseniz  ne Samsung S7 Edge ekranda pembe çizgi sorunu ne de başka bir sorun için garanti sürecini işletemezsiniz. Bu durumda tüketici hakem heyeti de sorununuza çare olmaz.

İlgili yazılar:

Samsung yazısı yanıp sönüyor telefon açılmıyor

Telefon yere düştü ses var görüntü yok

Telefonumu garantiye verdim nasıl takip edebilirim ?

Samsung müşteri numarası nerede yazar ? 

Apple Türkiye garantili olduğunu nasıl anlarız ?

Samsung iç ekran kırılması garantiye girer mi ?

Samsung garantiden telefon değişimi nasıl yapılır ?

Samsung değişim onayı kaç gün sürer ?

Telefon mavi ekran verdi açılmıyor

Silinen fotoğrafları geri getirme programsız

Whatsapp bağlanılamıyor lütfen daha sonra yeniden deneyin hatası

Sim kart değişikliğinde Whatsapp konuşmaları gider mi ?

Logoda takılı kalma sorunu

İphone kasma sorunu ve çözümü

Ekranda pembe çizgi sorunu ve çözümü

Telefonda root kaldırma

Telefonda root yapma

Nem algılayıcı sensörü kapatma

Şebeke sorunu çözümü

Telefon çalışıyor ama ekran karanlık

Ekran morarması garantiye girer mi ?

Wifi ve bluetooth açılmıyor

Batarya kalibrasyonu rootsuz

Samsung ekran sararması çözümü

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın