" />

s7 edge açılmıyor, çözümü burada

Telefonlarda güncelleme yapılırken korkulan durumlardan biri olan güncelleme sonrası cihazın açılmaması S7 Edge modellerinde’de görülmeye başlandı. Öncelikle güncelleme yada yazılım yüklemeye başlamadan önce eğer kablosuz internetten bağlanıyorsak çekim gücüne ve kopmamasına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Sonrasında cihazımızın şarjı %50’nin altında ise kesinlikle şarj etmeden yada şarja takılı şekilde güncelleme yapmadan bırakmamalıyız. Çünkü yükleme esnasında şarj oranını göremezsiniz ve güncellemelerde genelde cihazlar fazla şarj tüketmektedir.

Güncellemenin yüklenmesi sırasında telefonumuz kapanırsa büyük ihtimal tekrar sıfırdan yazılım atılmadan cihaz açılmayacaktır. Çünkü sistem kurulurken yarıda kesildiği için tekrar çalışabilecek sağlıklı bir sistem ortada kalmamaktadır.

Peki şarj ve internet bağlantım iyiydi yinede cihazım açılmıyor neden ?

Öncelikle en kolay yöntemlerden biri olan Hard Reset’i deneyiniz.

Power Tuşu + Home Tuşu + Ses Açma tuşlarına aynı anda basılı tutarak açın.

Oradaki Wipe Data / Factory reset seçeneğini seçip “yes” şıkkını seçerek cihazınızı resetlemeyi deneyiniz.

Hard reset attım hala cihazım kendine gelmiyor mavi sensör ışığında takılıp kalıyor sadece diyorsanız. İş artık yazılım atma kısmına gelecektir. Cihazımızın modeline uygun orjinal Rom’unu bularak Odin aracılığı ile dikkatli şekilde hata yapmadan yazılım atmamız gerekiyor. Çünkü yazılım sırasında oluşan bazı hatalar cihazı Hard Brick yaparak  cihazın anakart değişimine kadar gitmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden Odin ile yazılım yükleme hakkında detaylı olarak araştırma yapıp. Doğru dosyaları indirerek bu adımı deneyiniz.

Eğer yazılım attınız ve hala düzelmiyor ise yetkili servise gitmenizi önermekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın