" />

Sim kart değişikliğinde whatsapp konuşmaları gider mi ?

Günümüzün en popüler uygulaması olan neredeyse akıllı telefon kullanıp da bu uygulamayı kullanmayan kimsenin olmadığı diyebileceğimiz whatsapp uygulaması hayatımızın içine tamamen yerleşmiş durumda.

Mesajlaşma devrini tamamen bitiren whatsapp bize her türlü konuda yardımcı olmaya devam ediyor ve bu denli hayatımızın içinde olmasından dolayı orada yaşanacak bir aksaklık sorunumuz haline gelmektedir.

Sim kartı çıkarınca whatsapp mesajları silinir mi ?

WhatsApp, mesajlarınızın bir kısmını kendi sunucularında, bir kısmını da sizin cihazınızda saklamaktadır. Genellikle de whatsapp mesajlarınız sizin cihazınızın dahili belleğinde veya MicroSD’de depolanmaktadır.

Sim kart yalnızca WhatsApp başvurunuzu numaranızla ilişkilendirmek için kullanılmakta, Whatsappla alakalı her şey telefonda saklanmaktadır. Dolayısıyla telefonunuzdan sim kartı çıkardığınızda eski whatsapp konuşmaları telefonunuzda kalmaya devam eder.

Dolayısıyla sim kartınızı başka telefona taktığınız zaman eski mesajları göremezsiniz. Bununla birlikte, sim kartı taktığınız telefona WhatsApp’ı kurarsanız, yeni whatsapp mesajları gelir.

Hattı başka telefona takınca whatsapp mesajları ne olacak ?

Eğer hattı başka telefona takmadan önce whatsap yedeği almadıysanız eski mesajlarınızı göremezsiniz. Whatsapp sohbet geçmişini yedeklediyseniz yeni telefonunuzda da eski whatsap sohbetlerine ulaşabilirsiniz.

Whatsapp sohbet yedekleme nasıl yapılır ?

  • Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar menüsüne girin.
  • Ayarlar menüsünde Sohbetler seçeneğine basın.
  • Sohbetler menüsünde Sohbet Yedeği seçeneğine basın.

whatsapp sohbet yedeği alma

  • Sonraki sayfada Şimdi Yedekle seçeneğine basarsanız Whatsapp yedeğini almış olursunuz.

Aynı hat üzerinde numara değişikliği yapınca önceki numaranın geçmişi görünür mü ?

Diyelim ki evvelden kullanılmış bir telefon numarasını satın aldınız. Satın aldığınız bu numaranın whatsapp geçmişini veya herhangi bir arama kaydını göremezsiniz. Çünkü hem telefon operatörleri bir numarayı yeniden satarken verileri sıfırlayarak satmaktadırlar, hem de whatsapp aynı numaraya kurulsa bile cihaz farklı olduğu için size geçmişi göstermemektedir.

Numara değişince WhatsApp konuşmaları silinir mi ?

Numara değiştiren insanlar içinde en önemli nokta olan, numaramı değiştirdiğimde whatsapp profilim, sohbetlerim gidecek mi ? Geri alabilir miyim, nereye kaybolacak gibi sorular oluyor.

Whatsapp son güncellemeleri ile bu sorunuda çözmüş bulunuyor, bu sorunu ortadan kaldırmak için önce whatsapp uygulamasını açıyoruz. Sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklıyoruz. Daha sonra Ayarlar sekmesine tıklayıp giriyoruz. Ayarlar bölümünden ise Hesap sekmesine tıklıyoruz. Orada en altın bir üstünde bulunan Numarayı değiştir sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayıp giriyoruz.

Fakat bu aşamaya geldiğimizde yeni kullanacağımız hat takılı ve şebekesi aktif şekilde olmalıdır.  Bu menüde İleri diyoruz ve 2 farklı numara girme yeri çıkıyor. Üst kısma eski kullandığımız telefon numaramızı giriyoruz. Alt kısma ise yeni almış olduğumuz ve kullanacağımız hattın numarasını girip sağ üstte bulunan bitti seçeneğine tıklıyoruz.

Daha sonrasında yeni hattınıza bir onaylama sms’i gelecektir bunu da girdikten sonra hiç bir sohbet ve bilginiz kaybolmadan numaranızı değiştirmiş şekilde Whatsapp’ınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu konu ile alakalı olarak şu makaleleri okumanızı tavsiye ederim:

Whatsapptan başkalarının gizlice mesajlarını okuma nasıl yapılır ?

Whatsapp silinen mesajları görme nasıl yapılır ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sim kart değişikliğinde whatsapp konuşmaları gider mi ? (1 Yorum)