" />

Sim kart değişikliğinde whatsapp konuşmaları gider mi

Günümüzün en popüler uygulaması olan neredeyse akıllı telefon kullanıpta bu uygulamayı kullanmayan kimsenin olmadığı diyebileceğimiz whatsapp uygulaması hayatımızın içine tamamen yerleşmiş durumda.

Mesajlaşma devrini tamamen bitiren whatsapp bize her türlü konuda yardımcı olmaya devam ediyor ve bu denli hayatımızın içinde olmasından dolayı orada yaşanacak bi aksaklık sorunumuz haline gelmektedir.

Numara değiştiren insanlar içinde en önemli nokta olan, numaramı değiştirdiğimde whatsapp profilim, sohbetlerim gidecek mi ? Geri alabilir miyim, nereye kaybolacak gibi sorular oluyor.

Whatsapp son güncellemeleri ile bu sorunuda çözmüş bulunuyor, bu sorunu ortadan kaldırmak için önce whatsapp uygulamasını açıyoruz. Sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklıyoruz. Daha sonra Ayarlar sekmesine tıklayıp giriyoruz. Ayarlar bölümünden ise Hesap sekmesine tıklıyoruz. Orada en altın bi üstünde bulunan Numarayı değiştir sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayıp giriyoruz. Fakat bu aşamaya geldiğimizde yeni kullanacağımız hat takılı ve şebekesi aktif şekilde olmalıdır.  Bu menüde İleri diyoruz ve 2 farklı numara girme yeri çıkıyor. Üst kısma eski kullandığımız telefon numaramızı giriyoruz. Alt kısma ise yeni almış olduğumuz ve kullanacağımız hattın numarasını girip sağ üstte bulunan bitti seçeneğine tıklıyoruz.

Daha sonrasında yeni hattınıza bir onaylama sms’i gelecektir bunu da girdikten sonra hiç bir sohbet ve bilginiz kaybolmadan numaranızı değiştirmiş şekilde Whatsapp’ınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sim kart değişikliğinde whatsapp konuşmaları gider mi (1 Yorum)