" />

Android wifi ve bluetooth açılmıyor

Eğer android telefonunuzda wifi ve bluetooth açılmıyor ise ağ ayarlarını sıfırlayarak buna çözüm bulunabilir. Eğer eskiden sorun yok iken bir süre sonra bluetooth ve wifi aynı anda çalışmıyor sorunu ile karşılaştıysanız başka hiç bir şey yapmadan sadece ağ ayarlarını sıfırlayarak meseleyi halledebilirsiniz.

İnternet ortamında android wifi ve bluetooth açılmıyor sorunu ile ilgili olarak çok değişik çözüm yolları önerilmekle birlikte bunlardan bazıları cihazın garantisini devre dışı bırakabilir. Bu nedenle sorunu nasıl çözeceğiniz hakkında bir fikriniz yok ise evvela ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin, olmazsa cihazın kendi servisine götürünüz.

Android wifi ve bluetooth açılmıyor sorunu çözümü

Aşağıdaki anlatım Samsung telefon üzerinden anlatılmakla birlikte Huawei, LG, Xiaomi, Sony, Meizu gibi diğer android cihazlarda da ağ ayarları sıfırlama işlemi benzer şekilde yapılmaktadır.

Önce telefonunuzun Ayarlar kısmına giriniz. Ayarlar menüsü fazlasıyla seçeneklerle dolu olduğu için kolaylık olması açısından arama kısmına “sıfırla” yazarak (tırnaksız) sıfırlama ile ilgili seçeneklerin gelmesini sağlayınız.

Android wifi ve bluetooth açılmıyor

Sıfırlama seçenekleri aşağıdaki gibi gelecektir. “Sıfırla” sekmesine basınız.

 

Android wifi ve bluetooth açılmıyor

“Fabrika ayarlarına dön” e basarsanız telefonunuzdaki tüm veriler silinir, bu yüzden ona basmayınız. Sıfırlama seçenekleri arasından “Ağ ayarlarını sıfırla” sekmesine basınız.

Android wifi ve bluetooth açılmıyor

Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. “Fabrika ayarlarına dön” e basınca ağ ayarları sıfırlanacaktır. Buradaki “Fabrika ayarlarına dön” butonunun işlevi sadece ağ ayarlarını kapsamaktadır.

Android wifi ve bluetooth açılmıyor

Ağ ayarlarını sıfırlamak ne işe yarar ne zaman bu yola başvurulmalıdır ?

Wifi açılmıyor, aktif olmuyor veya wifi ile bluetooth aynı anda çalışmıyorsa bir şeyler ters gitmiş demektir. Sorunun sebebi, bazen telefonun fiziksel olarak bir darbeye maruz kalmasıdır, bazen programların çakışmasıdır veya güncellemenin yarıda kalmasıdır.

Aslında soruna neyin sebep olduğunu bilmeye gerek yoktur. Telefonu tamirciye götürdüğünüzde de onlar da ilk seferinde ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyecekler, olmazsa telefonun ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyeceklerdir. Bu işlemler adete beyaz bir sayfa açacak, her şeyin sıfırdan başlamasını sağlayacaktır.

Bu nedenle bağlantı veya çekme sorunu olmamasına rağmen telefondan internete giremediğinizde, wifiyi aktif edemediğinizde veya wifi ile bluetooth çakıştığında yukarıda anlatılan basit ve pratik çözüm yolunu uygulayabilirsiniz.

Ağ ayarlarını sıfırlamak wifi ve bluetooth açılmıyor sorununa %100 çözüm olur gibi bir iddiam yok ama sorunu gidermesi muhtemeldir. Ayrıca telefona bir zararı yoktur, çabuk yapılır, program yükleme işlemi içermez ve garantiyi bozmaz.

İlgili yazılar:

Samsung yazısı yanıp sönüyor telefon açılmıyor

Telefon yere düştü ses var görüntü yok

Telefonumu garantiye verdim nasıl takip edebilirim ?

Samsung müşteri numarası nerede yazar ? 

Apple Türkiye garantili olduğunu nasıl anlarız ?

Samsung iç ekran kırılması garantiye girer mi ?

Samsung garantiden telefon değişimi nasıl yapılır ?

Samsung değişim onayı kaç gün sürer ?

Telefon mavi ekran verdi açılmıyor

Silinen fotoğrafları geri getirme programsız

Whatsapp bağlanılamıyor lütfen daha sonra yeniden deneyin hatası

Sim kart değişikliğinde Whatsapp konuşmaları gider mi ?

Logoda takılı kalma sorunu

İphone kasma sorunu ve çözümü

Ekranda pembe çizgi sorunu ve çözümü

Telefonda root kaldırma

Telefonda root yapma

Nem algılayıcı sensörü kapatma

Şebeke sorunu çözümü

Telefon çalışıyor ama ekran karanlık

Ekran morarması garantiye girer mi ?

Wifi ve bluetooth açılmıyor

Batarya kalibrasyonu rootsuz

Samsung ekran sararması çözümü

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın