" />

Whatsapptan başkalarının gizlice mesajlarını okuma nasıl yapılır ?

Whatsapptan başkalarının gizlice mesajlarını okumanın başlıca üç yöntemi bulunmaktadır:

 • QR kodu okutma,
 • Google Drive yedeğinden öğrenme,
 • Casus uygulama kullanma,

İnsan neden bir başkasının Whatsapp mesajlarını okumak istesin ? Elbette bunun geçerli mazeretleri vardır. Örneğin ebeveyn çocuklarının yanlış kişilerle mesajlaşıp başına iş gelmesini istemez. Çocuk son zamanlarda sürekli odasına çekiliyorsa her anne-baba bu durumdan şüphelenir.

Aynı durum eş için de geçerlidir. Eşiniz sizin haberiniz olmadan birileri ile görüşüyor olabilir. Aldatmayı yakalamanın en pratik yolu Whatsapp mesajlarını ele geçirmektir.

İşverensiniz ve bir çalışanınızın ticari sırlarınızı birilerine sattığından şüpheleniyorsunuz. Bu durumda çalışanınızın Whatsapp mesajlarını gizlice okumak isteyebilirsiniz.

Whatsapptan başkalarının gizlice mesajlarını okuma

Bunun için basit ve üst düzey teknolojik bilgi gerektirmeyen üç yöntemden bahsedeceğim:

QR kodu okutma yöntemi

Whatsapp mesajlarını görmek istediğiniz kişinin telefonunu kısa süre bile olsa erişebilme imkanınız var ise telefondaki QR kodunu okutarak Whatsapp mesajlarına erişebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip ediniz:

 • Bilgisayarınızda https://web.whatsapp.com/  adresine giriniz. Ekranda  siyah beyaz QR kodu çıkacaktır.
 • Whatsapp mesajları bulunan telefonda Whatsapp uygulamasına giriniz.
 • Sağ üst köşede yer alan Ayarlar sekmesine giriniz.
 • Açılan sayfada Whatsapp web seçeneğine basınız.
 • Onay kutucuğuna OK dedikten sonra QR kodu tara ya basınız.
 • Telefonun kamerasını QR koda 30 cm uzakta tutunuz.
 • Kodun taranmasını bekleyiniz. Tarama tamamlanınca Whatsapp web sayfası yenilenecek ve mesajlar ve konuşmalar belirecektir.

Eğer bilgisayarınız yok ise telefonunuza Play Store’den Whatsapp for Whatscan indirip bu casus uygulaması yardımıyla aynı işlemi bilgisayar yerine kendi telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Google Drive yedeğinden öğrenme yöntemi

Whatsapp mesajları Google Drive’a yedeklenmektedir. Eğer yedeklemenin yapıldığı e posta adresine erişiminiz var ise eski Whatsap mesajlarını Google Drive üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bu işin püf noktası Whatsapp mesajlarını gizlice okumak isteyeceğiniz kişinin Whatsapp hesabına tanımlı e posta hesabının şifresini sizin biliyor olmanızdır.

Diyelim ki Whatsapp mesajlarını okumak istediğiniz kişinin Whatsapp hesabına bağlı gmail hesabının şifresini bilmiyorsunuz. Bu takdirde önce bu gmail hesabını şifresini bildiğiniz bir hesap ile değiştirmeniz gerekmektedir.

Bunun için;

 • Mesajlarını okuyacağınız kişinin Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra Ayarlar a giriniz.
 • Sohbet e basınız.
 • Sohbet Yedeği ne basınız.
 • Sohbet Yedeği sayfasında bulunan Google Drive yedekleme kısmında yedekleme sıklığı seçeneğini kapalı ise açın ve günlük veya haftalık olarak değiştiriniz. Ardından sohbet yedeğini şifresini bildiğiniz bir gmail hesabına yönlendiriniz.

Bundan sonra gmail hesabına girerek o kişinin Whatsapp mesajlarını okuyabilirsiniz.

Casus uygulaması ile

Başkalarının Whatsapp mesajlarını okumak için ücretli ve ücretsiz casus uygulamaları bulunmaktadır. Ücretsiz olanları bir işe yaramayabilir veya sizin başınıza çorap örebilir.

Ücretli olanlarının da ne kadar işe yaradığı belli değildir, para tuzağı olması muhtemeldir.

Öte yandan;

Gizli saklı iş yapmaya yatkın kişiler genelde Whatsapp geçmişlerini düzenli olarak silerek delil bırakmamaya çalışmaktadırlar. Fakat bunun da çaresi vardır. Whatsapp silinen mesajları görme nasıl yapılır ? başlıklı makalemde silinen mesajları nasıl görebileceğiniz anlatılmaktadır.

Ayrıca bakınız Sim kart değişikliğinde whatsapp konuşmaları gider mi ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ocak 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın