" />

Samsung ekran sararması çözümü

Yeni bir telefon aldığımızda herşeyin sorunsuz gitmesini isteriz. Telefonu hiç düşürmemeyi, telefonun yavaşlamamasını, bir arıza çıkarmaması ve benzeri durumların başımıza gelmesinden çekiniriz. Her ne kadar dikkat etsek de bunlar çoğumuzun başına gelmiş durumlardır. Bu durumları yaşamamak için kullandığımız alternatif çözümler bulunmaktadır. Kılıf takmak, ekran koruyucu kullanmak, telefon hızlandırıcı uygulamalar yüklemek çözümlerden bazılarıdır.

Yaşadığımız sorunlar arasında ısı sorunu da yer almakta. Telefonu uzun süre kullandığımızda bataryası ve içindeki telleri ısınıyor bazen el yakacak dereceye kadar gelebiliyor. Aldığımız telefonlar eskidikçe bu sorunlar artıyor ve yenisini almak zorunda kalabiliyoruz.

Isı sadece tel ısınması ve cihazın el yakacak dereceye gelmesiyle kalmıyor ekrana ve diğer parçalara zarar verebiliyor. Parçalara zarar vermesiyle kullanım ömürleri kısalabiliyor ekrana zarar vermesiyle ise ekran kullanılmaz hale gelebiliyor. Samsung telefonlarda ekran kararması yaşanabiliyor bunun sebebi ise telefonun ısınması . Telefonun içindeki parçaların ve bataryanın aşırı sıcaklığa ulaşmasıyla ilk etkilenen camın içindeki koruyucu film oluyor. Aslında ısıdan dolayı bozulduğunu sandığımız ekran değil içindeki koruyucu oluyor. Bunu engellemek için ara sıra telefonu soğumaya bırakabilir, arka planda çalışan uygulamaları kapatarak ısınmasına bir nebze engel olabilir, telefon şarjda iken oyun oynamak gibi bir işle uğraşmadan sadece şarja takabilir hatta mümkün ise telefonu tamamen kapatarak daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

Herhangi bir sorunda başka bir telefoncuya göstermeden önce garantiye göndermek önceliğiniz olmalıdır. Başka bir telefoncuya gönderdiğiniz takdirde sonrasında garantiye gönderirseniz ve fark ederlerse 2 yıllık garanti kapsamından çıkarırlar ve sizi para vermeye mecbur ederler. Para vermek istemiyorsanız ve vaktiniz bol ise kesinlikle telefoncularda tamir ettirmeyin.

Ekranın sararması belli bir süreye bağlı değildir telefonu ilk aldığınız haftada olabilir, iki yıl sonrada olabilir. Ekran sararmasını tamir etmek için; Telefonu kapatın, bataryasını çıkarın ve yaklaşık yarım saat ikisini de soğumaya bırakın eğer koruyucu ekrana ve normal ekrana zarar gelmeden sadece çok ısındığı için yaptıysa ekranınız eski haline dönecektir ve bu andan sonra o ısılara ulaşmamanız sizin için iyi olacaktır.

Eğer hala düzelmediyse telefonu garantiye göndermeniz gerekiyor demektir bu durumda bazen kullanıcı hatası sayıp garanti kapsamından çıkarıyorlar bazen ise tamir ediyorlar veya yenisini gönderiyorlar.

Telefonunuza zarar gelmemesini istiyorsanız,
·         Şarjını tamamen doldurup bitene kadar kullanmayıp arada soğumaya bırakabilir,

·         Gereksiz uygulama ve oyunları silebilir,

·         Aşırı sıcak ortamda bırakmayabilir(Özellikle yazın araba içinde bırakılmamalı),

·         Telefon ısındığında bir kabı var ise çıkarabilir,

·         Bir ekran koruyucu alabilir,

·         Güncellemeleri düzenli yükleyebilir(bu yavaşlamasını engelleyip performansı arttırabilir),

·         Şarjda takılıyken kullanmayabilirsiniz. Ayrıca şarjda takılıyken konuşmak veya oynamak radyasyonu arttırarak sizin sağlığınızı etkileyecek olduğunu unutmayın.

Aldığınızda ki hevesle devam etmesi için bunları uygulamanız gerekmekte uygulandığı taktirde cihaz sürenizi uzatacak ve hızını arttıracaktır. Fiziksel bir soruna da yol açmayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Samsung ekran sararması çözümü (2 Yorum)

 1. s9 plus aldım 2 adet ikisindede sararma var
  içindeki hatanın dışıyla ne alakası var düşürme yok
  darbe yok
  ekran hatalı olduğunu kendileride biliyor fakat
  yok kasada çizik var
  yok camda çizik var
  gibi bir bahane bulup iade ediyorlar
  samsung amiral aldığıma pişmanım
  ben yandım siz yanmayın
  s9 ve s9 plustan uzak durun !!!!!!