" />

S7 edge logoda takılı kalma sorunu ve çözümü

Sinir bozucu ve acaba kendine gelir mi diye saatlerce uğraştıran bir sorun olan samsung logosunda takılı kalan S7 Edge’lerde bu sorunun birden çok çözümü bulunmaktadır. Öncelikle sorun durup dururken mi oldu yada bir güncelleme  yaptınız sonrasında mı bu şekilde samsung logosunda takılı kaldı ?

Güncelleme sonrası logoda takılı kaldı ise belirli bir süre beklemenizi önermekteyim ve güncelleme yapılmadan önce cihazınızı şarja takmanız daha sağlıklı olacaktır. Güncellemeden sonra logoda kaldığında ise cihazınızı şarja takın ve yarım saat kendisine gelmesini bekleyin. Bazı modellerde bu güncelleme sonrası cihazın kendine gelmesi, ayarların ve optimizasyon uzun süre bilmektedir.

Beklediniz ve cihaz hala kendine gelmiyorsa cihazın ses kısma + güç butonuna 10 sn basılı tutun bu yöntem işe yaramaz ise, aynı yöntemi home tuşu + güç tuşuna 10 sn basılı tutarak deneyin.

Cihaz kendini resetledi fakat yine logoda takılıyor şimdi ne yapmalıyım ?

Cihazınız hala kendine gelmiyorsa artık içindeki bilgileri feda ederek hard reset atmayı deneyeceğiz. Cihazın power tuşuna basılı tutarak cihazı tamamen kapatın. Daha sonra cihazın Home Tuşu+ Ses Açma Tuşu + Power Tuşuna aynı anda basılı tutun samsung logosunu gördüğünüzde sadece power tuşundan elinizi çekip basmaya devam edin. Siyah bi ekranda menü seçenekleri çıkacaktır karşınıza. Bu menüde aşağı yukarı gitmek için ses açma ve kısma tuşlarını kullanacaksınız. Bu recorvery menüsünde Wipe Data/Factory Reset seçeneğini göreceksiniz üstüne gelip power tuşuna basarak seçip içine girin. Bu menüye girdikten sonra karşınıza çıkan seçeneklerden Yes’i seçin. Sonra otomatik olarak sıfırlama işlemi başlayacaktır. Bu işlem bittiğinde ekrana Reboot System Now seçeneği gelecektir bunu seçip power tuşuna basın ve cihaz resetlenip açılacaktır.

Cihaza hard reset attım hala samsung logosunda takılıyor ?

Hala takılıyor ise internetten s7 edgenin orjinal yazılım dosyalarını indirip Odin ile tekrar sıfırdan yazılım yükleyebilirsiniz. Bununla ilgili çeşitli videolar bulunmaktadır. Fakat yeni cihazlarda bu yöntemi pek önermiyorum. Çünkü yeni samsung modellerinde sertifika olayları geldiğinden dolayı eğer cihazın sertifikasının uçması durumunda siz ne kadar yazılım yüklerseniz yükleyin cihazı tekrar kullanamayabilirsiniz. Bu yüzden eğer cihazınızın garantisi var ise bu adımı atlamanızı önermekteyim.

Odin ile yazılımıda yükledim fakat hala cihazım düzelmiyor ?

Cihazınız hala aynı şekilde kalmakta ise büyük ihtimal anakartsal bir sorun bulunmaktadır. Bu bilgileri hafızasında tutan entegrelerden kaynaklı sorun olduğu için ne yaparsanız yapın o entegreler yada anakart komple değişmediği sürece cihazınız düzelmeyecektir. Eğer cihazınızın garantisi var ise serviste tamamen anakart değişimi ile cihazınız düzelecektir. Eğer yazılım kısmında hata yaptıysanız yükleyemediyseniz serviste bunu çok kısa sürede halledip size teslim edeceklerdir.

Peki alternatif bir çözüm yok mu ?

Bu tarz arızalar yaşadığınızda cihazınızı tamamen kapatıp 1-2 saat bekletip tekrar açmayı deneyin bazı zamanlar bu şekilde cihazlar kendine gelebilmektedir. Fakat bunu sık sık tekrarlarsa garanti süresi dolmadan hemen servise gidiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

S7 edge logoda takılı kalma sorunu ve çözümü (1 Yorum)

  1. abicim merhaba fabrika ayarlarına donsun diye bekledim hala açılmıyor 45 dk fln oldu beklemelimiyim telefon açılır mi anroid başlatılıyor diyor tekrardan aynısı oluyor