" />

Samsung değişim onayı kaç gün sürer

Samsung servis onarım ve değişim süresi kaç gün sürer ?

Genelde servise cihaz verirken en az 1 ay cihazımızın orada kalacağını düşünerek servise veririz. Hatta sürenin uzun olacağını düşündüğümüz için vermediğimiz cihazı dışarda yaptırdığımız dahi olmuştur. Ama her ne olursa olsun böyle bi garanti hakkımız varken cihazı dışarda tamir ettirip. Hem para harcayıp hemde cihazın garantisini bozdurmaya hiç gerek yoktur.

Normalde servisin onarım süresi 20 iş günüdür. Fakat bazı süreçlerde ellerinde cihaz olmaması nedeniyle daha uzun süre müşterileri bekletebilmektedirler. Yasal olarak bunun bir dayanağı var mı bilinmiyor ama cihazının değişim olacağını öğrenen müşteri genelde artık süreyle ilgili çok sorun çıkarmadığı için bekleme süreci oluşuyor.

Ama tüm bunlardan önce cihazınızı servise kargo ile göndericekseniz dikkat etmeniz hususlar bulunmaktadır. Öncelikle arızanızı detaylı şekilde belirtmeniz ve gerekirse bir kaç not şeklinde cihazın etrafına yada üstüne yapıştırmanız gerekmektedir. Çünkü çoğu zaman arızanın yanlış yada eksik iletilmesinden dolayı sorun çözüme kavuşmamaktadır.

Birde cihazınızı kargolarken en başından itibaren cihazın her yerini göstererek video çekmenizi önermekteyiz. Çünkü kargoda hasar görüp firmaya kırık,çatlak vs. gitme durumunda çok başınız ağrıyabilmektedir.

Genel olarak özetleyecek olursak siz cihazınızı verdiğinizde onarım süresi 20 iş günüdür, bu süre içerisinde tamirde olsa, cihaz değişimide olsa yapılması gerekmektedir. 20 iş günü sonucunda cihazınızı değiştirilmiş yada onarılmış şekilde alamazsanız, tüketici heyetine başvurduğunuz taktirde %99 siz haklı çıkacaksınızdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın