Whatsapp bağlanılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyin hatası

Whatsapp bağlanamıyorsanız ve bu hatayı almaktaysanız temel olarak 2 sorun olabilir ya kullandığınız uygulamanın çalışması ile ilgili bir sorun yada internet bağlantınız ile alakalı bir sorun ortaya çıkmaktadır.

İlk önce ne pratik ve en hızlı yöntemle işe başlayalım. Önce whatsapp uygulamamızı tamamen telefondan siliyoruz. Silme işleminden sonra cihazı resetleyip daha sonrasında google play’den tekrar indirip, kurup tekrar bağlantı deneyiniz. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa sıra internet bağlantısı ile ilgili sorunlara geliyor.

– Öncelikle wifi ile bağlanıyorsanız wifi’yi tamamen kapatın ve bir süre bekleyin sonrasında tekrar wifi’yi aktif edip bağlantı kurmaya çalışın.

– Hala bağlantı yok ise wifi’ye bağlandığınız modemi resetleyin.

– Sorun hala devam ediyorsa Ayarlar sekmesinden Wifi bölümüne oradan ise özelliklerine girip eğer Uyku İlkesi bulunuyor ise bunu hiç bir zaman olarak seçip işaretleyin.

– Eğer sorunu Mobil Veri kullanırken yaşıyor iseniz Ayarlar > Ağ Ayarları > Mobil Şebekelere girerek Veri Paket kullanımının etkin olup olmadığına bakın.

Ayarlar > Veri Kullanımı > Menü Tuşu altındaki arkaplan veri gönderiminin işaretlendiğinden emin olun.

– Eğer telefonunuzu tasaraffud modu yada vb. modlara aldıysanız bu moddan çıkartıp tekrar bağlantı kurmayı deneyiniz. Çünkü bazı modlar telefonun tüm işlevlerini neredeyse minimuma indirdiği için bağlantı kuramayabilirsiniz.

Mobil verideki sorunda ise en son yol olarak servis sağlayıcınızı arayarak internet kullanımınız yada o bölgedeki servis ile ilgili sorun olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir.

Hiç bir konuda sorun olmadığını düşünüyor iseniz Whatsapp tarafından bölgesel yada genel olarak arıza, anlık sorun olabilmektedir. Bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz o yüzden belirli aralıklarla uygulamayı kontrol ediniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın