" />

Samsung j7 pro ekran morarması garantiye girer mi

Samsung j7 pro telefonun kronik sorunlarından birkaçı ekranının kolay çatlayabilir/kırılabilir olması ekranın pembeleşmesi, sararması veya morarması.

Telefon batarya konusunda kullanıcılardan övgü alırken en zayıf noktası olan ekranı konusunda epey şikayet alıyor. Bazı telefonlarda sık görülen sorunlar vardır. Mesela LG telefonlarda hayalet ekran sorunu çoğu kişinin canını sıkmıştı.

Samsung j7 pro telefonda da ekran morarması sorunu görülüyor. Bu sorun genellikle telefonu bir yere çarpma veya düşürme neticesinde oluşuyor. Ekranda pembe veya mor leke görülüyor. Bazıları bunu mürekkep akması şeklinde tarif ediyor. Telefonu titiz kullandığını ama yine de mor leke oluştuğunu söyleyenler var.

Bu sorunun iyi tarafı genellikle henüz cihazı garantisi dolmadan meydana gelmesi.

Samsung j7 pro ekran morarması garantiye girer mi ?

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır. Telefonlarda görülen kronik sorunlarının tüketiciye bir avantajı vardır. Normalde başka bir telefonda ekran morarması oluşsa kullanıcı hatası denilerek garanti kapsamı dışında kalırdı. Fakat söz konusu kronik bir sorunda firma biraz daha toleranslı davranıyor.

Samsung j7 pro da ekran morarması olursa ve telefonunuzda çizik, çatlak, ezilme gibi fiziki deformasyonlar yok ise garantiye girebilir ? “Girebilir” diyorum çünkü maalesef bazı teknik servisler bu tür sorunlara doğrudan “kullanıcı hatası” şeklinde yaklaşıyorlar. Bu numarayı “Yerseniz” ücretsiz tamir edilebilecek telefonu epey masrafla tamir ettiriyorsunuz.

Bu yüzden bir servis ekran morarması garantiye girmez dediğinizde ısrar etmeniz veya telefonu başka Samsung servisine götürmeniz yararlı olur.

Ancak Samsung j7 pro da ekran morarmasının garantiye girmediği durumlar var. Telefonunuzda düşmeye bağlı izler varsa, root attıysanız, su kaçırdıysanız veya bazı kullanıcı hatalarına dair izler varsa telefonuz garanti dışı kalabilir. Ekran morarması sorununu garanti kapsamında ücretsiz olarak hallettirmeniz için telefonunuzu temiz kullanmanız gerekir.

Samsung telefonları garanti kapsamına çıkaran bazı işlemler

  • Telefonun yanlış şarj edilmesi, yüksek voltaj nedeniyle arıza yapması,
  • Telefona yazılım attırmanız, donanımda tadilat yapmanız,
  • Telefona yiyecek-içecek dökülmesi, suya düşmesi,
  • Zamana bağlı aşınma, paslanma, ekranın sararması,
  • Telefonda çarpmaya veya düşmeye  bağlı çizik-çatlaklar olması,
  • Telefonun yetkili olmayan bir servise götürülüp bakım-onarım yaptırılması,
  • Telefonda yan sanayi ürünler kullanılması,

Samsung j7 pro ekran morarması için teknik servise geldiğinizde yanınızda cihazın, fatura/garanti belgesi olmalıdır. Servis telefonunuzu incelerken cihazınızı garanti dışına çıkaracak bir şey yayıp yapmadığınızı kontrol edecektir. Telefonunuz temiz ise ve sadece ekran morarması varsa garanti kapsamında ücretsiz tamir olacaktır. Ekran morarması ile birlikte cihazı garanti dışına çıkaran bazı unsurlar varsa ekran morarması da garanti kapsamında tamir edilmeyebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın