" />

Samsung A8 şebeke sorunu

Günümüzde akıllı telefonlar arttıkça özelliklerde bir o kadar artmaktadır fakat bizim telefondan istediğimiz ana işlev aslında konuşmadır. Bunun içinde şebekenin iyi çekmesi gerekmektedir. Fakat samsung A8 kullanıcılarının başı şebeke sorunu ile dertte. Bu sorunu yaşayan kişilerde genellikle mobil veriyi açtıklarında şebeke çekim gücü düşmektedir.

Hatta telefon görüşmelerinde mobil veri açık ise kesilme ve kopmalar olmaktadır. Bunun temel sebebi şebeke entegresidir. Entegredeki bozukluktan dolayı mobil veri açıldığında entegreye fazla yüklenme olmakta ve şebekeyi kesmekte yada düşürmektedir. Bunun onarımı ise entegre yada anakart değişimi ile sağlanmaktadır.

Diğer bir çözüm ise https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a8/SM-A800F/TUR/ bu adresten son sürüm olan orjinal romu indirip. Odin aracılığı ile telefona yüklemek olacaktır. Bu yönteminde şebeke sorununu çözebildiği durumlar olmuştur.

Birde mobil cihazlarda manuel olarak yada sms yolu ile şebeke ayarı yapmak gerekebilir.

Avea yani Türk Telekom hat kullanıyor iseniz telefonunuzun desteklediği ayarları tek seferde alabilmek için telefonunuzdan *999# tuşlayabilir veya AYAR yazarak 9999‘a kısa mesaj ile gönderebilirsiniz.*999# tuşladığınızda telefonunuzun marka ve modeli sistemde tanımlı ise marka ve model bilgisi telefon ekranında görüntülenir ve ayarlar “Servis Ayar” başlığı ile telefonunuza gönderilir. Telefonunuz sistemde tanımlı değil ise manuel ayar kodları sms ile telefonunuza gönderilir

Türk telekom Samsung Galaxy A8 manuel internet ayarlarını yapabilmek için; Ayarlar> Diğer ağlar > Mobil ağlar > Erişim Noktası Adları > Yeni veri bağlantısı (+)

İsim: Türk Telekom İnternet   APN : internet  MCC: 286   MNC:03  Onaylama Türü : Pap   APN Türü: default,supl

 

Turkcell hat kullanıyorsanızda;

Turkcell MMS ayarlarını almak için MMS yazıp 2222‘ye gönderin. Turkcell WAP ayarlarını almak içinde WAP yazıp 2222’ye mesaj gönderin. Turkcell internet ayarlarını almak içinde INTERNET yazıp 2222’ye mesaj gönderin.

Eğer ayarları manuel yapmanız gerekirse Ayarlar> Diğer ağlar > Mobil ağlar > Erişim Noktası Adları > Yeni veri bağlantısı (+) giriş yapıp

İsim : Turkcell Internet  APN:internet  MCC:286   MNC:01  Onaylama türü: Pap   APN Türü: default,supl yapınız.

 

Eğer Vodafone hat kullanyosanızda;

Online self servis’e girerek telefon ayarlarınızı ücretsiz olarak telefonunuza gönderebilirsiniz. Şifreniz yoksa ücretsiz almak için S yazıp 7000‘e gönderin. Vodafone.com.tr/OSS adresine girip kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Hat ve telefon işlemleri menüsünden, telefon ayarları seçeneğine girin. Buradan istediğiniz ayarı kolayca gönderebilirsiniz. Eğer ayarları manuel olarak yapmak isterseniz.

İsim : Vodafone Internet APN :internet  Kullanıcı Adı: vodafone  Şifre: vodafone  MCC:286 MNC:02  Onaylama Türü: Pap   APN Türü: default,supl olarak ayarlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın