" />

Nem algılayıcı sensörü kapatma

Samsung son 3 senedir artık cihazlarında su geçirmez özelliğini sabit bir özellik haline getirmiş durumdadır. S7 modelinde ise işi bi tık daha ilerleterek sıvılı cihazın şarj olurken oluşturabilecek riski ortadan kaldırmak için şarj giriş kısmına nem algılayıcı sensör koymuş bulunmaktadır.

Aslında kullanıcı için çok faydalı olan bu sensör kimi zaman kullanıcıların sinirinide bozabilmektedir. Çünkü sudan çıkan telefonunu şarj etmek isteyen kullanıcı nem algılandı hatası ile karşılaşıp cihazı şarj edememektedir. Ufak bir temizleme ile kolay kolay nem ortadan kaldıralamadığı için kullanıcıya oldukça zaman kaybettirmektedir. Birde bu sensörün takılı kalması ve bozulması durumunda şarj girişi aracılığı ile cihazı şarj etmek imkansızdır.

Sorun yaşayan çoğu kullanıcı bu sensörü devre dışı bırakmak istemektedir fakat cihaz üzerinden yazılım ile bu özelliği kapatmak mümkün değildir çünkü öyle bir seçenek bulunmamaktadır. Bu sensörü ancak manuel olarak iptal edebilirsiniz. Oda cihazı açıp şarj flex kısmında bulunan sensörü, sıcak hava yada havya ile sökmek yada bozmak olacaktır. Bir kullanıcı olarak bunu yapamayacağınız için bu nem uyarısını dikkate almanız gerekmektedir.

Fakat alternatif şarj yolları deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun içinde kablosuz şarj ünitesi satın alarak cihazınızı şarj edebilirsiniz. Hızlı şarj imkanı sunmasada cihazınız ıslak dahi olsa arka kapağın altında bulunan teknoloji sayesinde cihazınızın kurumasını nem algılayıcı hatasının gitmesini beklerken bu yöntem ile şarj edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın