" />

General Mobile ekranda ördek

General Mobile telefonlarda ekranda ördek çıkma sorunu sadece bu telefonlara has. Bildiğim kadarıyla diğer markalarda bu sorun yok. Veya başka bir anlatımda diğer telefonlarda bir arıza olursa bunu ördek ile anlatmıyorlar. Tamamen General Mobile e has bir durum bu.

General Mobile ekranda ördek işareti ne anlama geliyor ?

Aslında bunun çok basit bir cevabı var. Klasik hatalarda telefonun yazılımı size sorunun kaynağının ne olduğuna dair bir mesaj gelir. Bu mesaj çok detaylı ve anlaşılır da olabilir, genel olarak “bir şeyler ters gitti” şeklinde olabilir.

Eğer General mobile telefonda ekranda ördek işareti gördüyseniz cihaz beyni size hata mesajı veremeyecek kadar dumura uğramış değildir. Eski zamanlardan günümüze kalan “dondu, kilitlendi” ifadesi sorunu tanımlamak için yeterlidir.

Yani General mobile bir telefonda (örneğin GM8, GM9) ekranda ördek işareti çıktıysa cihaz beyni kilitlendi, çalışmıyor demektir. Bu durumda boşuna beklemeyiniz, kendi kendine düzelmeyecektir.

General Mobile ekranda ördek işareti neden çıkar ?

Bunun sebebi yüksek olasılıkla cihaz yazılımının zorlanması ve kendine gelen istekleri sıraya koyamamasıdır. Genellikle telefona önemli bir yazılım yükledikten sonra, yazılım veya güncelleme işlemleri esnasında meydana gelmektedir.

Aşırı yükleme sonucunda cihazın beyni kendine gelen farklı talimatlar karşısında kapasitesinin zorlanması ve bu nedenle ne yapacağını bilemediğinden kilitlenmektedir.

General mobile ekranda ördek çıkması sorunu garantiye girer mi ?

Eğer cihazınıza zarar verecek veya garanti kapsamı dışına çıkaracak bir yazılım yüklemediyseniz, bu sorun yüksek olasılıkla garanti kapsamında yetkili servis tarafından çözülecektir.

General Mobile 8 ve 9 telefonlarda çok kişinin karşılaştığı bir sorun olduğundan firma sorunu çözmede hoşgörülü davranmaktadır.

Bu nedenle General Mobile telefonunda ekranda ördek gören kişi neticesini bilmediği bir takım yollar denemek yerine cihazın garanti kapsamında ücretsiz tamiri için yetkili servise başvurmalıdır.

Öte yandan telefonu kapatıp açmak bazen sorunun çözümü için yeterli olmaktadır.

General Mobile ekranda ördek sorunu çözümü

Telefonunuzu kapatınız. (Titreyip kapanacak şekilde kapanınız) Yeniden açmayı deneyiniz. Bu %50-60 ihtimalle sorunu çözecektir. Olmuyorsa, internette yazan değişik çözüm yollarını denemek yerine direk General Mobile’in teknik servisine götürünüz. Onlar ekranda ördek sorunu ile yıllardır General Mobile’in neredeyse her modeli üzerinden karşılaştıklarından sorunu yüksek olasılıkla sizden bir ücret istemeyeceklerdir.

Not: Ekranda gördüğünüz ördek benzeri hayvan için çoğunlukla penguen benzetmesi yapıyorlar. Bu yüzden General Mobile ekranda penguen var diyen biri ile aynı sorunu yaşamaktasınız.

İlgili yazılar:

Samsung yazısı yanıp sönüyor telefon açılmıyor

Telefon yere düştü ses var görüntü yok

Telefonumu garantiye verdim nasıl takip edebilirim ?

Samsung müşteri numarası nerede yazar ? 

Apple Türkiye garantili olduğunu nasıl anlarız ?

Samsung iç ekran kırılması garantiye girer mi ?

Samsung garantiden telefon değişimi nasıl yapılır ?

Samsung değişim onayı kaç gün sürer ?

Telefon mavi ekran verdi açılmıyor

Silinen fotoğrafları geri getirme programsız

Whatsapp bağlanılamıyor lütfen daha sonra yeniden deneyin hatası

Sim kart değişikliğinde Whatsapp konuşmaları gider mi ?

Logoda takılı kalma sorunu

İphone kasma sorunu ve çözümü

Ekranda pembe çizgi sorunu ve çözümü

Telefonda root kaldırma

Telefonda root yapma

Nem algılayıcı sensörü kapatma

Şebeke sorunu çözümü

Telefon çalışıyor ama ekran karanlık

Ekran morarması garantiye girer mi ?

Wifi ve bluetooth açılmıyor

Batarya kalibrasyonu rootsuz

Samsung ekran sararması çözümü

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın