" />

S7 edge nougat root yapma

Bugun sizlere samsung s7 ve s7 edge modellerinin nasıl android Nougat yapılacağını anlatacağız. Yalnız bu işlem SM-G930F veya SM-G935F model numaralı, G935FXXU1DPLT Android Nougat firmware’i kurulu olan Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge akıllı telefonlarda işe yarıyor.

Bunuda telefonun ayarlar kısmından hakkında bölümünden bakıp öğrenebilirsiniz.

Öncelikle indirilecek programları ve yazılımları hazırlamanız gerekiyor.

– Odin3_v3.11.1.zip‘i indirin.

– Galaxy S7 (SM-G930F/FD) için bu dosyayı indirin: twrp-3.0.2-4-herolte.img.tar

– Galaxy S7 Edge (SM-G935F/FD) için bu dosyayı indirin: twrp-3.0.2-4-hero2lte.img.tar

SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip dosyasını indirin.

no-verity-opt-encrypt-5.0.zip dosyasını da indirin.

– Bilgisayarınızda Samsung USB sürücülerinin kurulu olduğundan emin olun. Çünkü sürücüler kurulu olmadığında telefonu bilgisayar bağladığınızda yazılım telefonu görmeyecektir.

-Developer Options menüsündeki USB Debugging ve OEM Unlocking seçeneklerinin aktive edildiğinden emin olun.

– Cihazınızdaki tüm verileri yedekleyin ve pil seviyesinin % 60 üzerinde olmasını sağlayın. Çünkü yazılım yükleme sırasında cihazda fazla bir yüklenme olacaktır. Hatta cihazın sıcaklığından bu durumu anlayabilirsiniz.

 

TWRP Yükleyerek Root Erişimini Nasıl Sağlarım

– İndirdiğiniz Odin ZIP dosyasını masaüstüne genişletin ve  twrp-3.0.2-4-herolte.img.tar dosyasını bu klasöre kopyalayın.

no-verity-opt-encrypt-5.0.zip ve SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip dosyalarını masaüstünde tutun. Akıllı telefonunuzda hafıza kartı varsa bu dosyaları hafıza kartına kopyalayın. Yoksa, bu dosyaları daha sonra cihazın dahili depolama birimine aktaracağız.

– Akıllı telefonunuzu kapatın ve Ses Azaltma + Ana Ekran + Güç tuşlarına birkaç saniye basılı tutarak cihazın Download modunda açılmasını sağlayın. Ekrana görüntü geldiğinde Ses Artırma butonuna basın.

– Bilgisayarınızda Odin klasörünü açın ve Odin v3.11.1.exe’yi yönetici modunda çalıştırın.

– Galaxy S7 akıllı telefonu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın.

– Odin yazılımında ID:COM portunun mavi renge dönüşmesini  bekleyin.

– Odin’de AP butonuna tıklayın ve twrp-3.0.2-4-hero2lte.img.tar dosyasını ekleyin.

Options sekmesine tıklayın ve Auto-Reboot seçeneğindeki işaretlemeyi kaldırın.

TWRP kurulumunu başlatmak için Start butonuna tıklayın.

– TWRP kurulumu gerçekleştirildiğinde Odin arayüzünde PASS! mesajını göreceksiniz. Eğer pass ekranı gelmeden hata veriyorsa yazılımda yada dosyalarda bir sorun bulunmaktadır. Tekrar başa dönerek aynı işlemleri tekrarlayınız.

– Şimdi Ses Azaltma + Ana Ekran + Güç butonlarına basılı tutun ve ekran boş / siyah duruma geçtiğinde Ana Ekran ve Güç tuşlarına basılı tutuyorken hızlıca Ses Artırma tuşuna da basın. TWRP Recovery moduna girene dek bu tuşlara basılı tutun.

Karşınıza gelen ekranda aşağıdaki işlemleri yaparak devam ediniz.

Wipe> Format Data‘yı seçin ve Yes butonuna dokunun. Ardından Back butonunu kullanarak TWRP ana ekranına dönün.

Reboot> Recovery‘e gidin.

– Akıllı telefonunuz yine TWRP moduna girecektir.

– Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve no-verity-opt-encrypt-5.0.zip ve SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip dosyalarını MTP modunda transfer edin.

– TWRP’de Install seçeneğini kullanın, no-verity-opt-encrypt-5.0.zip dosyasına gidin ve seçin. Ekranda uyarı mesajı belirdiğinde onaylama için kaydırma hareketi yapın.

– Flash’lama işlemi gerçekleştirildiğinde geriye dönün ve Reboot> Recovery yolunu izleyin.

– Telefonunuz TWRP Recovery modunda açıldığında tekrar Install seçeneğine dokunun ve bu kez SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip dosyasının kurulmasını sağlayın.

SuperSU flash’landı, TWRP ana menüsüne geri dönün ve sistemi yeniden başlatın.

– Cihazın açılması biraz zaman alabilir, merak etmeyin. Akıllı telefonunuz açıldığında root erişiminin başarıyla sağlanıp sağlanmadığını kontrol etmek için Google Play uygulama mağazasından indirebileceğiniz Root Checker uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalar size uzun gelebilir fakat aşamalardan birini atladığınızda tüm sistem boşa gidecektir sonuca ulaşamazsınız, o yüzden hiç bir adımı atlamadan olduğuna emin olarak bu aşamalar üzerinden ilerleyiniz. Tabiki hiç bir şeyin garantisi olmadığı gibi bu yazılım atmadada sorunlar çıkabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

S7 edge nougat root yapma (1 Yorum)