" />

Huawei Mate 10 lite wifi bağlanma sorunu

Dünya genelinde telekomünikasyon alanında önemli bir hizmet sunmakta olan Huawei, cep telefonu sektöründe de önemli ve geniş çaplı bir hizmet sunmaktadır. Bu alanda hizmet sunmaya başladığı andan beri piyasaya gerek donanımsal gerekse yazılımsal anlamda başarılı modeller sunmuş olan Huawei geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır.

Piyasaya sunmuş olduğu Mate 10 modeli ile önemli bir başarı yakalamış olan Huawei, işlemci, kamera ve benzeri daha birçok beklenen özellikler alanında büyük bir beğeni toplamıştır. Bu alanda büyük bir beğeni toplamı olan Mate 10 aynı zamanda bazı forum sitelerinde hakkında birçok şikayet almış bulunmaktadır. Bu şikayetlerden en fazla görüleni ise Huawei Mate 10 cihazının Wifi bağlantısı kuramaması olmaktadır.

Huawei Mate 10 Wifi Bağlanamama Sorunu

Huawei firmasının geniş bir kitle tarafından beğeni toplamış olan modeli Mate 10 hakkında forum ve sosyal medyada sıkça karşılaşılan Wifi bağlanamama sorunu birden fazla nedenden kaynaklanıyor olabilmesi mümkündür. Genel olarak bu sorun en fazla yazılımsal bazı hatalardan dolayı kaynaklanıyor olmaktadır. Genel olarak yazılımsal hataların çözümü cihaza reset atılması ile çözüme kavuşturulmaktadır. Reset atılan cihaz fabrikadan çıkıştaki yazılım niteliğine döneceğinden dolayı önerilen uygulamalardan birisi olmaktadır.

Yine Huawei Mate 10 modelinin Wifi bağlanamama sorunu çözümlerinden bir tanesi de üçüncü taraf bazı uygulamaların Wifi bağlantısı için kullanılması ile olabilmektedir. Bazı Android programları ile Wifi bağlantısını gerçekleştirmek ve gerekli ayarların temin edilmesi mümkün olmaktadır.

Bir diğer Wifi bağlanamama sorunu ise telefonun güç modunda olmasından kaynaklı olabilmektedir. Genel olarak Android telefonlarda bulunan bir özellik ile güç tasarrufunda olan ya da uyku modunda olan telefonlar Wifi bağlantısını kesmektedir. Bu amaçla ayarlar kısmından telefon uykuda iken güç tasarrufu sağlanması amacı ile Wifi bağlantısının kesilmesi seçeneğinin iptal edilmesi gerekmektedir.

İlgili yazılar:

Samsung yazısı yanıp sönüyor telefon açılmıyor

Telefon yere düştü ses var görüntü yok

Telefonumu garantiye verdim nasıl takip edebilirim ?

Samsung müşteri numarası nerede yazar ? 

Apple Türkiye garantili olduğunu nasıl anlarız ?

Samsung iç ekran kırılması garantiye girer mi ?

Samsung garantiden telefon değişimi nasıl yapılır ?

Samsung değişim onayı kaç gün sürer ?

Telefon mavi ekran verdi açılmıyor

Silinen fotoğrafları geri getirme programsız

Whatsapp bağlanılamıyor lütfen daha sonra yeniden deneyin hatası

Sim kart değişikliğinde Whatsapp konuşmaları gider mi ?

Logoda takılı kalma sorunu

İphone kasma sorunu ve çözümü

Ekranda pembe çizgi sorunu ve çözümü

Telefonda root kaldırma

Telefonda root yapma

Nem algılayıcı sensörü kapatma

Şebeke sorunu çözümü

Telefon çalışıyor ama ekran karanlık

Ekran morarması garantiye girer mi ?

Wifi ve bluetooth açılmıyor

Batarya kalibrasyonu rootsuz

Samsung ekran sararması çözümü

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın