" />

Ford Fiesta ön cam değişimi fiyatı

Ön cam değişim işlemleri genellikle sigorta firmaları üzerinden yapıldığı için fiyatlar tavan fiyatlardan seyretmektedir. Örneğin normalde 5-10 bin TL tutabilecek bir ön cam değişimi işlemi tramer kaydında 10-15 bin TL civarı görünebilmektedir.

Bu yüzden kaskosu olmayanlar için ön cam değişimi ederinden daha masraflı bir işlemdir. Ford Fiesta araçların ön camları oldukça dayanıklıdır. Ortalama olarak 10 senede bir kere bile değişmesi gerektirmez. Kaza olursa o başka.

Kasko firmalarının bazıları ön cam değişimi işlemini kaskonun hasarsızlık indirimini bozan işlemlerden çıkardıkları için bir çok araç sahibi ön cam değişim masrafını kasko firmasına yükletmektedir.

Kaskodan ön cam değiştirirken de şöyle bir sıkıntı vardır:

Kasko firmaları ön cam değişimi için bazı yerlerle anlaşma yapmakta ve müşterilerini onlar yönlendirmektedirler. Eğer işin sıkı takipçisi değilseniz sizin orijinal camınızın yerini muadil bir camı takıp size aracı teslim etmektedirler.

Ön cam değişiminde camın orijinal olması önemli bir husustur. Bazen çatlak ama orijinal bir cam, gıcır bir muadil camdan daha iyidir. Orijinal camlar ile muadil camlar arasında fiyat ve kalite açısından farklar mecuttur.

Örneğin seyir halindeyken ön cama taş çarpsa, eğer orijinal ön cam orijinal ise çizik çatlak olur, aynı şiddetle muadili cama çarpsa cam dağılır ve araçtakiler açısından tehlike arz eder.

Bu nedenle araçtaki çatlak büyük değil ise değişim yerine tamir etmek veya eğer görüş alanını kapatmıyorsa ve ufaksa olduğu gibi bırakmak düşünülebilir.

Ford Fiesta ön cam değişimi fiyatı

Eğer değişim kaskodan yapılıyorsa araç sahibi bir ücret ödememektedir. Eğer araç sahibi kaskoyu kullanmayıp kendisi ön cam değişiminin maliyetini karşılamak isterse (kaskosu yoksa örneğin) tercih ettiği seçeneğe göre ve aracının modeline göre fiyatlar değişmektedir.

Ön cam değişiminin genellikle sigorta firmaları üzerinden yaptırıldığını ve piyasada tavan fiyatların hakim olduğunu söylemiştik. Eğer muadil cam tercih edilirse ve uygun bir pazarlık ile Ford Fiesta ön cam değişimi fiyatı 7-9 bin TL civarı olmaktadır.

Bu fiyatı bile fazla bulanlar olacaktır ama balkon camlarının fiyatları bile uçup gitmiştir. Sizden daha fazla ücret istenirse sakın şaşırmayınız.

Eğer Ford Fiesta ön cam değişimi yetkili serviste yapılacak ise orijinal cam takılıyor ve sipariş verildikten sonra fiyat ne çıkarsa onu ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Ön cam değişiminde asıl fiyatı ön camın kendisi tutmakta, işçilik ücretleri fazla fark ettirmemektedir. Bu nedenle Ford Fiesta ön cam değişimini eğer orijinal cam ile yaptırmak isterseniz Ford yetkili servisi mantıklı bir seçenek olabilmektedir. Fiyat olarak aracının model yılına ve donanım çeşitliliğine göre 13-17 bin TL arası bir masraf çıkması muhtemeldir.

İlgili yazı:Olimpia mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Carglass mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Tamcam oto cam nasıl ?

İlgili yazı:Saint Gobain Sekurit cam orjinal mi ?

İlgili yazı:Pilkington cam nasıl ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın