" />

BMW Otomatik Şanzıman Arızaları Nelerdir

Dünyada otomobil piyasasında gün geçtikçe ilerlemekte olan teknolojiye paralel olarak birçok ileri düzey araçlar yer edinmektedir. Bu araçların en önemli üreticilerinden birisi de BMW firması olmaktadır. BMW genel olarak araçlarında hız ve konforu sağladığından dolayı iyi bir sürüş keyfi sunmakta ve bundan dolayı birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

BMW araçları genel olarak hız severler için tasarlanmış olmasından ve daha konforlu sürüş keyfini kullanıcılarına sunmak amacı ile otomatik vites araç üretiminde ileri düzey bir seviyeye ulaşmış bulunmaktadır. BMW otomatik vites araçlarında bazen bazı sorunların gün yüzüne çıkması yine muhtemel olan bir problemdir.

BMW Otomatik Şanzıman Arızaları

İleri düzey araçlar üretmekte olan BMW markası, özellikle hız ve konforu araçlarında yakalamak için otomatik vites teknolojisinden yararlanmaktadır. Otomatik vites teknolojisi ile araçlarında maksimum sürüş keyfi yaşatan BMW araç modellerinde kimi zaman otomatik şanzıman arızalarının çıkması muhtemel olmaktadır.

Genel olarak BMW otomatik vites şanzıman arızaları iki farklı türde görülmektedir. Bu sorunlardan bir tanesi şanzımanın vuruntu yapması olmaktadır. Bir diğer otomatik vites BMW araçlarında görülen arızalardan birisi de sensörler ile alakalı olmaktadır.

Hidrolik bir sistem ile çalışmakta olan otomatik viteslerde bazı durumlarda sensörlerin algılamış olduğu parametrelerin araç için tehlike oluşturduğu ve bu durumda beyne giden sinyaller ile aracın durdurulması gerektiği araç tarafından algılanmaktadır. Bu durumda sorunun şanzımandan kaynaklanmadığı ve aksine sensörlerden kaynaklandığı konusu da var olabilmektedir. Genel olarak şanzımanın çok ısınması bu konuda sensörleri yanıltabilmektedir.

BMW Otomatik Şanzıman Sorunlarının Çözümü

Genel olarak şanzımanın vuruntu yapmasından ya da sensörlerden kaynaklı olabilen şanzıman arızalarının çözümü için iyi bir şanzıman ustasına ya da servis bakımlı araçların ise teknik servise gidip kısa süre içerisinde müdahale ettirmeleri önemli ve ciddiye alınan bir konu olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

BMW Otomatik Şanzıman Arızaları Nelerdir (10 Yorum)

 1. Merhaba
  1995 3,16i otomatik
  Aracında şanzıman ikaz lambası yandığında ateşleme kesiliyor marş motoru basıyor ama bujilerde ateşleme olmuyor
  İkaz lambası söndüğünde normal çalışıyor şanzıman da her hangi vurma ve ya ses tekleme yok
  Bu lamba seyir halindeyken de yana biliyor araba seyir halinde bile olsa stop ediyor
  Yardımcı olursanız sevinirim
  Teşekkürler
  05399660077

 2. MERHABA 320İ E46 2000 MODEL ARACIMDA İLK KULLANIMDA SIKINTI YOK ARAC ISINDIĞI ZAMAN YANİ YÜKLENDİĞİM ZAMAN BELLİ BİR SÜRE SONRA ŞANZIMAN KORUMAYA ALIYOR SARI DİŞLİ İŞARETİ ÇIKIYOR SONRA VURUNTULAR OLUYOR,SONRAKİ GÜN ARACIMI İLK ÇALIŞTIRDIĞIMDA SIKINTI YOK TEKRAR 10 VE ÜZERİ KM YAPTIĞIMDA AYNISI OLUYOR LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.SAYGILAR

 3. herkese iyi gunler. e90 otomatik sanziman vites 1 den 2 e gecerken vuruyor nedeni ne ola bilir? lutfen yardimci olurmusunuz

 4. Slm araç 94 model bmw 318i OTOMATİK VİTES. ARAÇ BİRAZ YOL ALDIKTAN SONRA 3 viteste takılıyor kontak aç kapa düzeliyor. Sonra tekrar yapmaya başlıyor yani 3 viteste kalıyor sorunu bilen var mı

  • Motor arıza lambası yanıyorsa onda olabilir veya şanzımanda selenoid sıkışması olmuştur.