" />

Pilkington cam nasıl ?

Pilkington cam orjinaldir ve kalitelidir. Bazı otomobil firmaları araçları için oto camları kendileri üretmez, bazı kaliteli firmalara ürettirirler. İşte Pilkington bunlardan biridir. Yani ikinci el olarak satın aldığınız aracın camında Pilkington markasını görüyorsanız orijinal cam takılı demektir.

Pilkington cam nasıl ?

Pilkington cam firması 1826’da İngiltere’de kurulmuştur. Yüksek kaliteli ve nispeten düşük maliyetli düz cam üretimini ilk kez bu firma başlatmıştır. Dolayısıyla araba camı üreticilerinin en eskilerindendir.

Firma düz cam üretim tekniğini on yıllarca gizli tutmuş ve bu süre zarfında dünyadaki sayılı önemli araba camı üreticisinden biri olmuştur. Fakat daha sonraları patent sürelerinin dolması, hakkında kartel davası açılması ve başka firmaların da aynı konularda teknolojik ilerleme sağlamaları nedeniyle zayıflamış ve Japon NSG firmasına satılmıştır.

Firmanın halen sahibi Japon NSG firması olup merkezi İngiltere’de bulunmaktadır.

Pilkington cam, orijinal ve kaliteli bir araba camı olup Pilkington camın muadili olan yerli oto camlar sadece ebat olarak aynıdırlar, işlev açısından biraz fark olabilmektedir.

Aracınızın camı Pilkington ise ve yine Pilkington marka cam ile değiştirilmesini istediğinizde tedarik sıkıntısı ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü Pilkington markası araçların fabrika imalatlarında cam üretiminde cam tedariği sağlamakta cam değişim servislerine ürün dağıtımı yapmamakta, talep üzerine fabrikadan getirtilmesi gerekmektedir.

Aracınıza Pilkington marka cam taktırmak istiyorsanız ve serviste yok ise markanın Türkiye temsilcisi olan Cameks firması ile irtibata geçmek gerekmektedir.

Ülkemizde kolay bulabileceğiniz, Pilkington kalitesine en yakın camları Saint Gobain Sekurit firması (Yabancı menşeili) üretmekte, ondan sonra Doraglass ve Olimpia gibi yerli firmalar gelmektedir.

İlgili yazı:Olimpia mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Carglass mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Tamcam oto cam nasıl ?

İlgili yazı:Saint Gobain Sekurit cam orjinal mi ?

İlgili yazı:Pilkington cam nasıl ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın