" />

Samsung s8 internete bağlanmıyor

Günümüzde akıllı telefonlar geliştikçe hayatımıza yer ettikçe değeride iyice arttı. Bu telefonla beraber gelen özelliklerin neredeyse tümü internet ile çalışabilmektedir. Aslında interneti kestiğimizde o 1001 özellikle telefon nokia 3310’a dönüşmektedir. Bu nedenle internet ile ilgili hiç bir sorun yaşamamalıyız.

Bugun size Samsung Galaxy S8‘de başınıza gelen internete bağlanmama sorununu çözmeye çalışacağız. Öncelikle android işletim sistemli telefonlarda her ne kadar mobil veri bağlantısı açıkta olsa bağlıda gösterse bazen fake bağlantı olabiliyor ve internete erişim sağlayamıyoruz. Bu gibi durumda mobil veriyi tamamen kapatıp yaklaşık 1 dakika sonra tekrar açıp bağlanmaya çalışınız yada direk telefonu resetleyerek deneyiniz. Mobil veri ile bağlantı kurarken Wifi özelliğini pasif ediniz bazen wifi ağları telefonun sisteminde dengesizlik oluşturup 4G bağlantısındada sorun çıkartabilmektedir.

Ama genellikle S8 kullanıcıları Wifi bağlantısının kopması ile ilgili şikayetleri bulunmaktadır. Bunuda çözebilmek için;

Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Kullanmakta olduğunuz telefonda Wi-Fi bağlantı problemine ek olarak başka bağlantı problemleri de yaşıyorsanız, muhtemelen bu yöntem işinizi görecektir. Ayarlar>Yedekle ve Sıfırla>Ağ ayarlarını sıfırla adımlarını izleyerek sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bu yöntem mobil ağ ve Bluetooth ayarlarınızı sıfırlayacaktır.

DNS Ayarlarını Değiştirme

Bu yöntemi denemeden önce ilk olarak bağlantı sorunu yaşadığınız Wi-Fi bağlantısını Ayarlar>Bağlantılar>Wi-Fi adımlarını izleyerek unut seçeneğini kullanmanız gerek. Daha sonra ise “Gelişmiş Seçenekler” bölümünden DNS ayarlarını değiştirip, tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Bu yöntemler işe yaramaz ise https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/TUR/ adresinden en son gelen güncel rom’u indirip, odin aracılığı ile telefonunuza yükleyiniz. Eğer hala arıza devam ediyor ise muhtemelen wifi entegresinden kaynaklı arıza olacağından dolayı telefonunuzu servise göndermeniz gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın