" />

Baymak kombi kırmızı ışık yanıyorsa ne yapmalı

Baymak kombi kırmızı ışık yanıyorsa illa da ana kart yandı, yazılım çöktü, sigorta attı, sensörler bozuldu diye endişe etmenize gerek yok. Belki de çözüm çok basittir.

Baymak kombinin modellerine göre hata kodları ve gösterge paneli değişecektir. Yanan kırmızı ışık neyin ışığıdır kullanım kılavuzuna bakmadan bir şey söylenemez. Ama kombi kullananların bazı basit şeyleri bilmesi gerekir.

Kombinin sağlıklı çalışması için kombiye gaz gelmesi, kombiye su gelmesi (su basıncının 1-2 bar aralığında olması), kombiye elektrik gelmesi, hava tahliyesinin sağlanması gerekir.

Bir problem olduğu vakit kullanıcıların önce bunlara dikkat etmesi gerekir. Gaz vanası açık mı, basınç ayarı yapılmış mı, kombi yaz ayarından kış ayarına getirilmiş mi bunlara bakmak gerekir.

Çoğu kere kullanıcılar vanaların nerelerde olduğunu ve hangi tarafa açıldığını, hangi vana neyin vanası olduğunu karıştırabilirler. Bu konuda hiçbir fikriniz yoksa vanaları yarıma getirin, en azından yarım açık olacaktır.

Bunları yaptıktan sonra ekranda hata kodu veriyorsa, o hatanın ne olduğuna göre hareket etmek gerekir. Resetleme de işe yarayabilir. Aşağıda Baymak yoğuşmalı kombi Duotec’in kullanım kılavuzunda yer alan hata kodları vardır. Siz de kombinizin modelini arama motoruna yazarak kılavuzunu görüntüleyebilirsiniz.

baymak duotec hata kodları

Aşağıda Baymak Luna modellerinin kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Resetleme ile düzelebilecek hatalar E ile başlayan kodlarla verilmiştir. Resetleme ile düzelmeyecek hatalar F ile başlayan kodlar ile verilmiştir. F ile başlayan bir hata varsa servis çağırmanız gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın