" />

Kombi su doldurma vanası arızası

Kombinin çalışması için su basıncının uygun bir seviyede olması gerekir. Genel olarak bu basınç seviyesi 1,5 bardır. Hangi kombi olursa olsun basınç seviyesinin 1,5 bar civarında olması gerekir.

Kombideki su basıncı 1,5 bardan 1 bara düşene kadar kombi çalışmaya devam eder. Daha fazla düşerse kombi kendini kapatabilir. Bu takdirde su doldurma vanası yardımıyla basıncı 1,5 bara getirmek gerekir.

Bazen kullanıcılar şöyle bir hata yapabilmektedir. Kombi çalışmazken su basıncı 1,5-2 bar seviyesine getirilmekte, kombi çalıştığında aniden basınç artışı nedeniyle kombi kendini kapatabilmektedir. Bu nedenle kombi çalışırken su basıncını ayarlamak daha doğru olur.

Eğer su basıncı 2-2,5 seviyelerinde ise bunu suyu boşaltmak suretiyle düşürmek gerekir.

Kombide uzun süreli kullanımlar sonucunda su doldurma vanası arızası oluşabilmektedir. Bu arıza sonucu vana içeri veya dışarı su sızdırmakta ve basınç ayarı bozulmaktadır.

Kombinin su doldurma vanası arızalanırsa servis çağırıp bunu değiştirmek gerekir. Ben kendim de yapabilirim diyenler için aşağıdaki videolar yardımcı olacaktır.

Kombi su doldurma vanası değişimi

Vaillant su doldurma vanası 

Kombi su doldurma vanası fiyatları

Su doldurma vanası bana göre basit bir işlemdir, parçayı alırım, kendim takarım diyenler için kombi su doldurma vanası fiyatlarının markasına göre 15 TL ile 30 TL arasında olduğunu belirtmek gerekir.

Fiyatlar şu şekildedir:

Protherm kombi su doldurma vanası fiyatı:15 TL

Ferroli kombi su doldurma vanası fiyatı:30 TL

Bosh kombi su doldurma vanası fiyatı:25 TL

Ferroli domicompact su doldurma vanası fiyatı:70 TL

Bosh kombi su doldurma musluğu:15 TL

Konu ile ilgili yazılar:

Kombi elektrik gelmiyor arızası 

Kombi su doldurma vanası arızası

Prosestat arızası nasıl anlaşılır, nasıl giderilir ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın