" />

Mercedes CLA hangi segment

Yıllardır arkadan itişli otomobiller üreten Mercedes, otomotiv sektöründe belirli bir pazar payına sahip olabilmek için bazı modellerinde değişikliğe gitmiştir. Marka tarafından yapılan değişiklikle birlikte CLA modeli başta olmak üzere GLA, A ve B serisi gibi araçlarının aktarım sistemini arkadan yerine önden çekiş sistemine çevirmiştir.

Mercedes’in yapmış olduğu bu atılımla birlikte en büyük rakibi olan BMW markasının Avrupa ve Türkiye satış rakamlarında üstünlük kurmuştur. Mercedes sadece aktarım sisteminde değil aynı zamanda bu ve diğer bazı modellerinde kullanmış olduğu dizel motorun bloğunu Renault markasından almaya başlamıştır.

İyi bir satış rakamı yakalama adına yapmış olduğu bu hamlelerden iyi neticeler almaya başlayan Mercedes markasının yukarıdaki özelliklere sahip tek sedan modeli de CLA’dır. Mercedes CLA modeli ilk olarak 2013 yılında otomotiv sektörüne merhaba demiş bir modelidir.

Mercedes CLA hangi segment

CLA modeli, markanın farklı tasarımlarına sahip bir modeli olmasının yanı sıra, markanın müşterilerinden sürekli talep edilen bir modeli olarak da dikkatleri üzerine toplamaktadır. Bu modelin piyasada 3 farklı versiyonu bulunmak olup bunlardan ilki CLA 180d modeli olup 1.5 lt 109 HP güce sahip dizel motoru, ikincisi CLA 200 1.6 lt 156 HP ve üçüncüsü CLA 45 4MATIC 2.0 lt ve 375 HP güce sahip benzinli motorlarıdır.

Modelde kullanılan tüm bu motor seçeneklerine ek olarak marka otomatik vites seçeneğini opsiyon olarak koyduğu gibi bazı versiyonlarında standart olarak sunmaktadır. Sahip olduğu tüm bu özellikleri, hacmi ve boyutlarıyla Mercedes CLA Compact sınıf olarak bilinen C segmentinde yer alan sedan bir modeldir. Kendi segmentinde yer alan birçok sedan araçlar ciddi bir mücadele içerisinde olan Mercedes aynı zamanda segmentin diğer rakipleri olan hatchback(HB), station wagon(SW), crossover/SUV, minivan(MPV) ve coupe/cabrio modelleridir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın