" />

Polo ön cam değişimi fiyatı

Polo modeli, Volkswagen markasının tutulan ve klasikleşmiş modellerindendir. Ufak ebatlı olması nedeniyle şehir içi trafiğinde oldukça rahat ettiren bir araçtır. Parça maliyetleri orta seviyededir, iyi bakılırsa kolay kolay arıza çıkarmaz.

Polo’nun ön camının değişmesi gerektiğinde eğer orjinali ile değiştirilecek ise fiyatı biraz tuzlu olmaktadır. Polo Almanlar açısından orta sınıf arabasıdır ancak bize parça maliyetleri açısından biraz pahalıya gelmektedir.

Döviz ve emtia fiyatlarının bu aralar hızlı artıyor olması sebebiyle Polo on cam değişimi fiyatı cep yakmaktadır. Değişim kasko sigortasından olursa araç sahibine bir külfet olmayacaktır.

Kaskodan ön cam değişimi yapmanın ise bazı koşulları bulunmaktadır:

Neredeyse her kasko poliçesi ön cam değişimi yapmaya olanak tanır fakat hasarın kasko teminatları kapsamında olması gerekir.

Mesela kasko teminatları arasında, kaza, doğal afet, hırsızlık gibi hususlar sayılıyor ise ön camın bu sebeplerden biri nedeniyle kırılmış olması gerekir. Eğer biri ile trafikte kavga ederken diğer aracın sahibi ön camınızı sopa ile kırdıysa ve siz bu şekilde sigorta beyanı verdiyseniz kasko firması ön cam değiştirmede sıkıntı çıkarabilmektedir.

Eğer gerçeğe aykırı beyanda bulunursanız da eksper incelemesinde durum ortaya çıkacak, sigorta firması ön cam değişimini yine reddedebilecektir.

Kaskodan ön cam değişim şartlarından bir diğeri ise hasar büyüklüğünün ön cam değişimi gerektirecek boyutta olmasıdır. Genellikle ön camdaki hasar banknottan büyük ise veya tam da sürücünün önünde ise ön cam değişimine sıcak bakılmakta, hasar küçük ise ön cam değişimi yerine tamir seçeneği kullanılmaktadır.

Eğer Polo ön cam değişimi kaskodan yapılırsa Tramere epey yüksek fiyatlar, (örneğin 15-20 bin TL civarı) yansımaktadır.

Gerçi Polo ön cam değişimi Volkswagen yetkili servislerinde yapılırsa buna yakın fiyatlar oluşabilir ama sigorta firmalarının anlaşmalı olduğu servislerin daha düşük fiyatlara cam değişimi yapabileceğini düşünmekteyiz.

Eğer Polo ön cam değişimi kasko üzerinden değil de araç sahibinin kendi parasıyla yapılacaksa yetkili servislerde 15-20 bin TL, özel servislerde ise 7 binden başlayıp 13 bine kadar olan fiyatlarla yapılmaktadır.

İlgili yazı:Olimpia mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Carglass mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Tamcam oto cam nasıl ?

İlgili yazı:Saint Gobain Sekurit cam orjinal mi ?

İlgili yazı:Pilkington cam nasıl ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın