" />

Fiat Linea ön cam fiyatı

Üretimi 2016 yılına kadar ülkemizde yapılan Fiat Linea’lar daha çok gelişmekte olan ülkelerde rağbet görmektedir. Fiyatı ucuz olmasına rağmen gösterişli bir görünüme sahip olması beğenilmiştir.

Fiat Linea ön cam fiyatı, araca ne kalitede cam taktıracağınıza, bu işlemi kimin yapacağına ve aracın modeline değişmektedir. Fiat Linea’lar yan sanayiden parçası bulunması kolay ve tamir masrafları düşük araçlardır.

Ancak ne yazık ki Fiat Linea için üretilen yan sanayi ürünleri çok kaliteli olmamaktadır. Fiat Linea için üretilen, orjinaline yakın kalitede muadil ön camlar da bulunmaktadır. Fiat özel servisler genelde muadil ön camları tercih etmektedir.

Fiat Linea ön cam fiyatı

Fiat Linea ön cam fiyatı, eğer yan sanayi veya muadil cam tercih edilecekse kalitesine göre 2-5 bin TL civarıdır. Piyasadaki fiyatlar şu sıralar oldukça değişken olduğu için kısa bir süre sonra bu fiyatların güncelliğini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

Fiat yetkili servislerinde ön cam değişimi yapılırsa aracın modeline uygun cam numarası fabrikasından sipariş edilmekte ve fiyat 7-8 bin civarı olmaktadır.

Ön cam değişiminde ön camın fiyatına ilave olarak yapışkan ve fitil gibi malzemelerin fiyatı çıkmaktadır. Bu malzemeler genellikle 1000 TL’nin altında bir fiyata mal olmaktadır.

Ön cam değişiminde işçilik ücretleri 500-2000 TL arası tutulmaktadır. Ön cam değişimi 1-2 saatlik basit bir iş gibi görünmesine rağmen eğer montaj sorunlu olursa yeniden sök tak işi olacağından bir miktar riski vardır. Bu risk faktörü ön cam değişimindeki işçilik masrafını yükseltmektedir.

Ön cam değişiminde ustayı zorlayan ve zaman alan husus yeni camın montajından ziyade eski camın sorunsuz ve parça çıkarmadan, bölgede deformasyona neden olmadan yerinden çıkarılması ve artık cam parçalarının temizlenmesidir.

Kazalı araçlarda bu işlem biraz daha zor olmakta ve bu durum işçilik masrafını yükseltmektedir. Yeni nesil araçlarda yağmur sensörü gibi ön cam ile ilintili parçaların mevcudiyeti nedeniyle ön camın söküp takılması zorlaşmakta, bu sebeple aracın modeli yükseldikçe ön cam değişimi için ücret de artmaktadır.

Fiat Linea araç sahipleri, küçük cam çatlaklarında değişim yerine tamir seçeneğini de değerlendirmektedirler. Muadil camları orijinal camlar kadar sağlam olmaması nedeniyle ufak bir çatlak için orijinal camı değiştirmek yerine tamir ettirmek daha makul görünmektedir.

Fiat Linea ön cam tamir fiyatları 1000-2000 TL civarı değişmektedir.

İlgili yazı:Olimpia mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Carglass mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Tamcam oto cam nasıl ?

İlgili yazı:Saint Gobain Sekurit cam orjinal mi ?

İlgili yazı:Pilkington cam nasıl ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın