" />

Muayene tekrarında sadece ağır kusuramı bakılır

Muayene tekrarında sadece ağır kusuramı bakılır, yoksa yeni baştan muayene mi yapılır, bunun cevabını verelim:

Muayene istasyonuna normal muayene zamanında gittiğinizde doğal olarak komple araca bakılacaktır. Aracınızda bulunan eksik, hata ve arızaların durumuna göre araçlar kategorilere ayrılmaktadır.

Hiçbir noksan yoksa “kusursuz”, hafif kusurlu grubuna girecek bir kusur bulunursa muayene raporuna “hafif kusurlu” yazılmaktadır. Aracınız “hafif kusurlu” çıkarsa da muayeneden geçmiş demektir.

Ama eğer muayene raporunda “geçici kusurlu” etiketi yapıştırılmış ise muayene tekrarına kaldınız demektir. Her ne kadar muayene raporunda “geçici kusurlu” yazsa da bu aracınız ağır kusurlu çıktı demektir. Size aracı yaptırmanız için bir aylık bir süre verilir. Bir ay sonra yeniden muayene istasyonuna gitmeniz gerekir. Bu sefer aracınız muayeneden geçerse, muayene raporu onaylanır ve bu ikinci muayene için bir para vermezsiniz. Aynı istasyona gitmek zorunda değilsiniz aynı il içindeki farklı istasyona gitseniz de ikinci muayeneye ücret alınmayacaktır.

Fakat ikinci muayenede de ağır kusurlu çıkarsa veya başka bir ildeki istasyona giderseniz yada muayene gününü geçirirseniz ikinci muayeneden ücret alırlar.

Muayene tekrarında sadece ağır kusuramı bakılır

Muayene tekrarında ilk muayenede tespit edilen hafif ve ağır kusurlara bakılır, komple araca bakılmaz. Yani tespit edilen kusurları yaptırsanız yeterlidir size başka yerden sorun çıkarmazlar.

Doğal olarak ikinci muayene daha kısa sürecektir. Aracınız ağır kusurlu olduğunda trafiğe çıkamazsınız bu nedenle ikinci muayeneden önce kesinlikle sorun ne ise düzelttirmeniz gerekir. İkinci muayenede de kalırsanız hem muayene ücreti ödersiniz hem de trafiğe çıkamayacağınız için sorun yaşarsınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın