" />

Ford Focus ön cam değişimi fiyatı

Ford Focus araçların özel bir cazibeleri vardır. Az yakar, iyi kaçar ve fazla masraf çıkarmazlar. Tasarımları da gayet iyidir. Bu sebeple daha önceden Ford Focus kullanan birisi genellikle aracı hakkında olumlu yorumlar yapmaktadır.

Her araç gibi zaman zaman Ford Focus araçlarda da parça değişimi gerekir. Eğer aracınızı yoğun olarak kullanıyorsanız dal çarpması, taş fırlaması gibi sebeplerle ön camda zamanla çizikler oluşur ve rahatsız etmeye başlar.

Ford Focus’ların kendi camları gayet kalitelidir, ufak tefek çizikler için değiştirtmemek gerekir. Ayrıca orijinal camı getirtmek için geçen süre, kasko yoksa katlanılacak masraf gibi hususlar dikkate alınacak olursa biraz sabırlı olmanızda yarar bulunmaktadır.

Hele de değişen cam orijinal değil de yerli firmaların ürettiği oto camlardan ise çatlak bariz bir sorun yaratana kadar değiştirtmemek gerekir.

Aracın ön camında bir çatlak olduğu zaman bazen araç sahibi o kadar üzerinde durmaz ama yolcuların yorumları rahatsız edici olabilmektedir.

Çatlak camla gezmek pintilik alameti olduğu için bu yönde ısırıcı eleştiriler yapıldığında doğal olarak araç sahibi gocunmakta ve milletin dilinden kurtulmak için ön camı değiştirtmektedir.

Ford Focus ön cam değişimi fiyatı

Eğer yetkili serviste değişim yapılırsa 15 bin-20 bin TL civarı fiyatlarla karşılaşmak olasıdır. Fiyatın az veya çok olması araç modeline uygun cam numarasının fabrika çıkış fiyatı ile doğru orantılıdır.

Ford yetkili servisi gibi cam üreticisi de fiyatlarında fazla esneklik yapmadığı için pazarlık payı düşüktür.

Eğer biraz daha uygun fiyatlar istiyorsanız yerli firmaların Ford Focus için ürettiği camları kullanan özel Ford servisleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Kullanılacak camın kalitesine ve Ford Focus aracın yıl ve modeline göre ön cam değişim fiyatları özel servislerde 10 bin TL’nin altına düşebilmektedir.

Bu konuda muadil olarak tarif edilen camların ne derece orjinalinin yerini tutacağı tartışmalıdır. Bazısı neredeyse hiç fark yok derken bazıları ucuz etin yahnisi gözüyle bakmaktadır.

İlgili yazı:Olimpia mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Carglass mı Doraglass mı ?

İlgili yazı:Tamcam oto cam nasıl ?

İlgili yazı:Saint Gobain Sekurit cam orjinal mi ?

İlgili yazı:Pilkington cam nasıl ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın