" />

Enjektör arızası nasıl anlaşılır

Enjektör arızası nasıl anlaşılır konulu videomuz aşağıdadır.

 

VİDEO AÇIKLAMASI

Enjektör arızasının en önemli belirtisi motor performansının düşmesidir. Özellikle yüksek devirlerde yakıtın tam olarak kullanılamaması nedeni ile ya da tam olarak motor içerisine verilememesi nedeni ile bu performans kaybını arızanın şiddetine bağlı olarak anlayabilirsiniz.

Bir diğer belirti ise aracın hareket halindeyken ara ara beklemesidir. Bu durum sürücünün kalkış yaparken de teklemelerle karşılaşmasına neden olacaktır. Çünkü kalkış sırasında normalden daha fazla yakıt silindirlere alınır.

Bir enjektör arızasında silindirlerden birine yakıt gelmez ve motorda tekleme olarak bu durum sürücüye yansır.

Enjektör arızasının anlaşılması aracın çalışmasından da belli olur. Bunun için sabahları aracınızı çalıştırmanız gerekecektir. Eğer sabahları aracınız normalden daha geç çalışıyorsa bu durumda enjektörlerin arızalı olduğunu ya da kısa sürede arızalanacağını göstermektedir.

Aracınız rolanti devrindeyken aniden kendiliğinden stop ediyorsa bu durumda da bir enjektör arızasından şüphe duyulabilir. Son olarak enjektör arızası nasıl anlaşılır? Sorusuna verilecek cevap aracın bilgisayara bağlanarak arıza tespit yapılarak anlaşılabilir…

Youtube da Oto Destekçim kanalına teşekkür ederim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın