" />

Lada Samara Motor Kulağı Nerede

Sovyetler Birliği dağılmadan önce piyasaya sürülen ancak günümüzde üretimi devam etmeyen modellerden birisi de Lada Samara’dır. 1984 yılında ilk defa üretilen otomobilin son üretimi ise 2013 yılında yapılmıştır. Benzinli olarak üretilen araçta 1.3 ve 1.5 motor seçenekleri bulunmaktadır. Yeni modellerinde enjeksiyon seçeneği bulunan otomobil sedan, HB ve coupe kasalarına sahiptir. Ülkemiz de değeri az anlaşılan araçlardan birisidir. Sağlam yapısı ve uzun süre boyunca bozulmadan sürüş imkanı sunması ile bir kez alanların kolay bir şekilde vazgeçmediği araçlardan birisidir.

En büyük sorun ise bu aracın kullanıcısının az olması nedeniyle usta bulmakta sorun çıkmasıdır. Bu konuda en çok merak edilen detaylardan birisi Lada Samara motor kulağının nerede olduğu sorusudur. Hali hazırda günümüzde dahi ikinci el parça bulmakta zorluk çıkarmayan aracın en çok aranan parçalarından birisi motor kulağıdır. Motor kulağı ya da takozu olarak bilinen bu parça araç motorunun gövdeye sabitlenmesine yardımcı olan ve hareketsiz bir şekilde durmasını sağlayan önemli bir parçadır.

Uzun süre kullanımlarda ve kaza nedeniyle çok rahat bir şekilde hasar görebilen bu parçanın değişimi çok basittir. Ancak işin ehli değilseniz tam olarak nerede olduğunu bulmanız çok da kolay değildir.

Kısaca motor kulağının nerede olduğuna kısaca değinelim. Bildiğiniz gibi araçların temelin de uzun ve kuvvetli bir şaşi bulunmaktadır. Bu şasi aracın tüm parçalarının üzerine monte edilmesine imkan tanımakla birlikte herhangi bir soruna karşı aracı korumaktır. Lada Samara motor kulağı da araca güç veren motor ile şasi arasında ki bağlantıyı sağlamaktadır.

O nedenle motorun alt kısmında şasi ile bağlantı noktasında rahatlıkla görülebilmektedir. Motor kulağının kopması demek motorun çalışır vaziyete geldiği durumda motorun sallanması ve olduğundan daha yüksek bir ses çıkmasına neden olur. Aracın bu şekilde çalışması kısa sürede çok fazla zarar vermese de bu şekilde devam etmesi motor da ciddi hasarların oluşmasına neden olacaktır. Eğer aracınızın motor kulağının hasar gördüğünden eminseniz kısa sürede aracınızı bir çekici ile oto sanayiye götürerek değiştirmeye özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın