" />

Egzoz arızası nasıl anlaşılır, tamiri nasıl yapılır ?

Egzoz arızası nasıl anlaşılır, tamiri nasıl yapılır konulu video aşağıdadır.

VİDEO AÇIKLAMASI

Merhaba değerli dostlar, bugün sizlere arabaya sızan egzoz arızası hakkında bir duyuru paylaşmak istiyorum. Çünkü arabamıza sızan egzoz gazı bizi gerçekten çok rahatsız etmişti. Şuanda videoda da görmüş olmaktasınız. Motorun sesi sizi rahatsız etmesin diye kestim, sadece benim sesimi duyabilmeniz açısından düzenleme yaptım. Görmüş olduğunuz gibi motorumuzun enjeksiyonundan çıkan bu gaz ciddi manada arabamızın içerisine giriyor ve yolculuk esnasında bizi rahatsız ediyordu.

Bunun tamiri için arabamızı garajımıza götürdük ve garajda enjeksiyon tamiri gerçekleştirilmesi için gerekli işlemler yapıldı. Bunları sırasıyla göreceğiz şimdi. Egzoz gazının çıkmasına sebep olan enjeksiyon, görüldüğü gibi bu alandan sökülerek alındı. Bu görmüş olduğunuz alan bir aparatla tamircimiz tarafından birkaç defa temizlenmeye çalışıldı. Çünkü onun ifadesine göre orada yağ birikmesine sebep olacağını söylendi.

O alanın, şu görmüş olduğunuz beyaz derin alanın temizlenmesi çalışması yapıldı. Görmüş olduğunuz enjeksiyonda bu alet, bunun en uç kısmındaki siyah yerdeki metal contasını da değiştirdiler. Gördüğünüz gibi garajımız bir metalle bu enjeksiyonun çıktığı yeri temizlemeye çalışıyor. Bu işlemi birkaç defa gerçekleştirdi. Kontrol etti. Küçük demir parçaları, yağ parçalarını çıkartıp temizledi. Daha sonrasında yerine tekrar yerleştirdik ama tabi sorunumuzun çözülmediğini gördük. Oraya sıkmış olduğu bir sıvı madde ile hala gazın çıkmakta olduğunu hissettik.

Evet gaz görünmüyordur belki ama enjeksiyonun dibini kırmızı daire içerisine özellikle bakarsanız çok net bir şekilde görürsünüz. Sıvının baloncuklar yaptığını ve titreşimler yaptığını gördük. Bu nedenle tamircimiz birkaç defa aynı enjeksiyonu söktü, çıkarttı, tekrar temizledi, tekrar taktı ve bir şekilde üç dört defa uğraşarak sorunu çözmeyi denedi. Sonunda da sorunu çözdü.

Çünkü artık oralarda herhangi bir titreşim olmuyordu. Ki zaten şuanda evet o denemelerden bir tanesinde de görüyorsunuz. Gazın çıkışını görmüyoruz ama oraya koymuş olduğumuz bir bez parçasının dalgalanmasından görüyorsunuz. Daha sonra tamamen çözüldü. Gördüğünüz gibi enjeksiyon diplerinde herhangi bir hareketlilik, bir baloncuk yok. Şuanda arabamızda herhangi gibi bir egzoz gazı sorunu yaşamıyoruz. Dolayısıyla böyle bir problemi paylaşarak, faydalı olmasını diledik. Ümit ederim faydalanırsınız.

 

Video için musteke kanalına teşekkür ederim

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın