" />

Volkswagen güvenli kapı kilitleme sistemi nasıl çalışır ?

Tüm Volkswagen Jetta kullanıcılarına, forum kullanıcılarına ve facebook kullanıcılarına merhaba. Şimdi bugün facebook grubunda açılan bir konuyla ilgili video çekmek için yayına başladım. Konu güvenli kapı kilitleme. Kapılarımızı dışarıdan kilitlediğimiz zaman biliyorsunuz ki içeriden kapı kolumuzla kapılarımızı açamıyoruz.

Volkswagen otomatik kapı kilitleme

Fakat bunu açmanın bir yöntemi var. Oldu ki arabanın içerisinde birisinin kalması gerekiyor ama istediği zaman arabadan çıkabilmesini fakat dışarıdan kol çekildiğinde kapının açılmamasını istiyorsanız yapacağınız işlem şu. Şimdi normalde kapılarımızı kilitlerken bir kere basıyoruz ve kapı kilitleniyor. Kapı kitlendiği zaman içeride birisi oturuyorsa, hiçbir şekilde kapıyı açamıyoruz. Yani içerideki kişinin açmasının imkanı yok.

Aynı şekilde küçük kelebek camı kırarak aracı açmanız mümkün değil. Yine facebook grubunda bugün servis önermiş sanırım, içeride anahtarınız kalırsa büyük camı kırmanız gerekiyor ki aracın içerisine rahat rahat girebilin. Şimdi gelelim kapıyı içeride kalanların nasıl açabileceğine. Şimdi dışarı çıktınız ve kapıyı kilitlediniz, normalde açılmıyor ama içeridekinin istediği zaman çıkabilmesini istiyorsunuz. O zaman kapı kilitleme düğmesine iki kere hızlı hızlı basıyorsunuz.

Bu şekilde bastığınız zaman, kapılardaki güvenli kilitleme sistemi devre dışı kalıyor. İçerideki kişi istediği zaman dışarı çıkabiliyor fakat dışarıdan birisi kapı kolunu çekerse kapı açılmıyor. Şimdi yağmur azaldı bunu da göstereceğim size. Camımı açayım öncelikle, yağmur çok olduğu için bunu göstermeyi düşünmüyordum.

Şimdi camımı açıyorum, aracımı kapattım. Aşağıya indim, kapıyı bir kere kilitledim. Şuanda ne içeriden ne de dışarıdan hiçbir şekilde kapı açılmıyor. İki kere hızlı hızlı bastım, evet şuanda oldu. İki kere hızlı hızlı bastım, bakın dışarıdan şuanda hiçbir şekilde açamıyorum. Ama içerideki kişi rahat bir şekilde çıkabiliyor. Burada dikkat etmeniz gereken konu, düğmeye iki kere hızlı hızlı basmak. Zaten kapılarda bir kilit sesi duyuyorsunuz, bu kilit sesiyle birlikte bu işlemin olduğunu görebilirsiniz. Hepinize güvenli sürüşler diliyorum.

Not: Yotube da Ersin Aksoy kanalına teşekkür ederim.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Ağustos 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın