" />

Renault fluence hava filtresi değişimi

Evet şimdi Renault Fluence 1,5 aracımızın basit bakımlarını kendimiz yapıyoruz. Ne yapıyoruz hava filtresini değiştireceğiz, hava filtresi nerede, burada.

Yani motor kaputunu kaldırdınız da akü bölmesi, akü bölmesinin hemen arkasında bir kapak var. Hemen bu kapağı basit bir tornavida ile açabiliriz. Vidamızı gevşettik, buradaki vidayı gevşetmek için şurada akü bağlantısının arasındaki kablonun arasından tornavida geçebilecek kadar alan var. Oraya geldik, karşıdaki vidayı söküyoruz. Vidalar yerinden çıkmıyor, emniyet olarak.

Çıkarttığımız zaman böyle hava filtresini içine geçmiş halde görebiliyoruz. Şimdi ne yapıyoruz, yeni hava filtremizi takacağız. Çıkarttık, leş gibi olmuş gördüğünüz gibi. Yeni filtremiz buraya gelmiş, şimdi ne yapıyoruz. Filtreyi aldık şuradaki beyazı çıkartan bazı tamirciler olabiliyor, buna dikkat bu koruyucu bir kılıf arkadaşlar.

Bunu aldık, buraya taktık filtremizi yerleştiriyoruz güzelce. Hava filtremizi yerine oturttuktan sonra, tekrar aynı yerine düzgünce filtremizi yerleştiriyoruz. Sonra, burada çok basit yine vidalarımızı sırayla sabitlersek sorun olmayacak. Evet filtremizi de yerine yerleştirdik. Hava filtremizi de yerine taktıktan sonra ve bağlantısını yaptıktan sonra akü kapağını da tekrar kapatmayı unutmuyoruz. İşte bu kadar, hava filtresi değişti.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın