" />

Triger seti işçilik fiyatı

Triger araçların motorların belirli bir kilometreye ya da yıla göre kullanılan kayışla çalışan bir sisteme verilen bir parça ismidir. Triger kayışı ve seti bu yıl ve kilometreyi doldurduktan sonra mutlaka değiştirilmesi gereken bir parçadır. Bir nevi araç filtresi gibi diyebiliriz. Bu değişimin genelde serviste yapılması tavsiye edilmektedir. Bu değişim esnasında sizden triger seti ücreti ve işçilik eklenerek bir ücret talep edilmektedir. Bu bedel aracın markasına ve modeline göre değişiklik gösterebiliriz. Uygun ve piyasada çok bulunan aracın triger seti daha uygun olurken az bulunan aracın seti daha pahalı olabiliyor.

Triger Seti Değişimi

Triger setinin ücreti aracın marka ve modeline bakarak 150 TL ile 400 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatın büyük bir kısmı triger setinin kendisi oluşturmaktadır. Setin fiyatı alındıktan sonra geriye kalan ise triger seti işçilik maliyetidir. Çok hızlı bir şekilde değiştirilen bu setin değişim maliyetini düşürmek istiyorsanız pazarlık edebilirsiniz.

Piyasada bu değişimi yapan bazı ustalar size maliyeti düşürmek için ikinci el ya da daha kalitesiz bir set ile değişimi yapmayı teklif edebilirler. Ancak bu sağlıklı bir değişim olmayacaktır. Motor için çok önemli bir parça olan trigerin kalitesiz bir ürün ile değiştirilmesi büyük sorunları beraberinde getirebilir. Tabi bu değişimi parça ne kadar kaliteli olursa olun işini bilmeyen bir ustaya yaptırırsanız bu da büyük bir sorun olacaktır.

Servislerde triger seti işçilik maliyetleri biraz yüksek olsa da kalitenin yüksek olması nedeniyle tercih edilmektedir. Eğer sizde aracınızın bu konuda bir eksiğinin olmasını istiyorsanız markanın sunmuş olduğu servis hizmetini kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun için en dikkat edilmesi gereken nokta servisten farklı fiyatlar sunulmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın