" />

Geri Vites Müşürü Arızası Nasıl Anlaşılır

Araç kullanan kişiler için araç hakkında bilgi sahibi olmak şarttır. Bu şekilde aracın kullanımı daha doğru olacak ve ayrıca araç arıza yaptığında bu arızanın nereden kaynaklandığı ve nasıl giderileceği hakkında da fikir sahibi olunur. Bu şekilde her arıza için aracı servise götürmenize gerek olmayacak ve bazı küçük arızaları zamanla kendiniz tamir etmeye başlayabileceksiniz.

Geri vites müşürü arızası nasıl anlaşılır konusunda da bilgi sahibi olduğunuzda bunun tamiri için aracınızı servise götürebilir ya da imkanınız varsa kendiniz bu arızayı giderebilirsiniz. Geri vites müşürü ne işe yarar bilinmeden arızası anlaşılmaz.

Geri vites müşürü araç geri vitese alındığında arkasında olan araç ve kişilerin uyarılması için aracın arkasında beyaz ışığın yanmasını sağlamaktadır. Arıza yaptığında bu ışık yanmaz. Araç geri vitesteyken ışık yanmıyorsa bu kesinlikle geri vites müşürü arıza yaptı anlamına gelmez. Müşürü aküye bağlayan kablolarda ya da ışıklarda oluşan bir arıza da olabilir bu nedenle araç mutlaka servise gitmeli ve arızanın nerden olduğunun tespitinin yapılması gerekmektedir.

Geri Vites Müşürü Arızası Nasıl Değiştirilir?

Geri vites müşürü arıza yaptığında aracın servise gitmesi gerekmektedir. Her aracın geri vites müşürü farklı olduğu için aracınız hangi markaysa onun servisine götürmelisiniz. Araç lifte alınır ve alta geçen yetkili personel arızanın kaynağını tespit ederek gerekli parçayı değiştirir ve arızayı giderir. Arızanın giderildiği test yapılarak anlaşıldıktan sonra araç liftten indirilir.

Vites kutusunda yağ bulunur ve bunun akarak aracın ilerde daha büyük arızalar yapmaması için geri vites müşürü hızla değiştirilmelidir. Geri vites müşürü sık arıza yapan bir parça değildir ama bu parça arıza yaptığında aracın trafikte güvenle kullanılması için giderilmesi gerekmektedir. Aracınızı mutlaka güvenilir ve yetkili bir servise götürmeli arızalı parçanın değiştirildiğinden kesinlikle emin olmalısınız. Güvenilir olmayan servislerde bu değişimin yapıldığı söylense de yapılmayabilmektedir.

Geri vites müşürü ve diğer arızalar aracın trafiğe çıkması sırasında çeşitli tehlikeler ortaya çıkartacaktır ve bu arızaların mutlaka giderilmesi gerekmektedir. Sürüş güvenliği hem sizin hem de diğer araç ve yayalar için şarttır ve bunun için araçta oluşan arızaların giderilmesi gerekmektedir.

Şu linkten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın