" />

Marş Dinamosu Kömürü Değişim Fiyatı

Araçların çalışmasını sağlayan bir aksam olarak marş dinamosu bulunmaktadır. Bu aksamın tek görevi marşa basıldığında aracın çalışmasıdır. Bu nedenle de arıza yaptığında aracı çalıştırmak mümkün olmamaktadır. Marş dinamosu arıza yaptığında ülkemize özel olarak vurdurma tabir edilen aracı iterek çalıştırma yöntemi kullanılabilmektedir ama bu o anlık bir çözüm olmakta ve araçta daha büyük arızaların olmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle marş dinamosu bozulduğunda marş dinamosu kömürü değişim fiyatı nedir diye sorulmaktadır. Çünkü marş dinamosunda en çok arıza yapan parçanın bu olduğu düşünülmektedir.

Marş Dinamosu Arıza Belirtileri

Marş dinamosu genelde aniden bozulmaz ve öncesinde belirtiler verir. Bu belirtiler arasında elbette ilk başta aracın hiç marş almaması gelmektedir. Bundan başka aracın artık hızla marş almıyor olması, marş süresinin uzaması, kimi zaman hızla marş alırken kimi zaman bu süre uzuyorsa marş dinamosu arıza yapıyor demektir ve bakımının yapılması gerekir. Arızanın marş dinamosu kömüründen mi kaynaklandığının tespitinin öncelikle yapılması gerekmektedir. Arızanın tespitini de yetkili servis yapacaktır. Daha sonra eğer kömür bitmiş ise bunun değişmesi gerekmektedir. Marş dinamosu kömürü fiyatları da otomobil marka ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Orijinal marş dinamosu kömürü fiyatlarını yüksek bulan kişiler daha uygun fiyata yan sanayi ürünleri tercih edebilmektedirler. Bu aslında tavsiye edilmeyen bir durumdur çünkü orijinal olan marş dinamosu kömürünün performansı daha iyi olacak ve daha uzun süre bozulmadan çalışacaktır.

Marş Dinamosu Arıza Yaptığında Ne Yapmalı

Bu şekil bir arıza ile karşılaşıldığında aracın vurdurularak çalıştırılması büyük zarara neden olabileceği için tavsiye edilmez bunun yerine tamirciyi aracın yanına çağırmak ya da bir çekici yardımı ile aracın servise götürülmesini sağlamak gerekmektedir. Orda gerekli kontrol ve testler yapılarak aracın arızası tespit edilir ve eğer marş dinamosu kömürü arıza yapmışsa bunun değişimi gerçekleştirilir. Marş dinamosunu kendini değiştirmeniz mümkün olmaz çünkü bu özel ustalık isteyen bir tamirdir ve aracın serviste yetkili personel tarafından incelenmesi gerekir. Arıza yapmasa da aracı düzenli bakımdan geçirmek henüz yeni arızaların büyük masraflar çıkarmadan giderilmesini sağlayacaktır.

Marş Dinamosu Kömürü Değişim Fiyatı

Marş Dinamosu Kömürü piyasada 20-40 TL civarına satılmaktadır. 50 TL işçilik eklenirse 80-100 TL gibi bir fiyata değişim olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın