" />

Ford connect triger kayışı kaç km’de değişir

Ford firmasının hem yük hem de aileler için üretmiş olduğu ülke piyasasında çokça bulunan araç modeli connectlerin triger sistemi diğerlerine göre biraz daha farklıdır. Genelde triger kayışı sistemi tüm araçlarda kauçuk malzemeden üretilerek kullanılmaktadır. Ford connect araçlarında ise hem zincirli hem de kauçuk triger sistemi bulunmaktadır. Bu araçlarda değişen zincir kısmı değildir. Belirli bir kilometreye gelindiğinde ise kauçuktan imal edilen kayış değişimi yapılmaktadır. Bu değişim dikkatli ve zamanında yapılmalıdır. Aksi taktirde motor sisteminde büyük sorunlar yaşanabilir.

Ford connect triger kayışı kaç km’de değişir

Ford connect triger kayışı firma tarafından belirlenen kilometreye geldiği zaman servis tarafından değiştirilmelidir. Bu araçların kilometre değişimi ise ülkemizde 90 bin kilometre ile 100 bin kilometre arasında sınırlanmıştır. Almış olduğunuz sıfır aracınızın kilometresi 4 yıl içerisinde dolmazsa dahi bu süre dolduysa gene değiştirmeniz gerekmektedir. Sadece kilometreye bakılarak kayışın değişeceğine karar veremezsiniz. Motorun dışında görmüş olduğunuz aracın V kayışıdır. Triger kayışı genelde motor içerisinde bulunduğu için dışarıdan rahatça görülmez. O nedenle bunlar karıştırılmaktadır.

Triger Kayışı Değiştirilmezse Yaşanabilecekler?

Ford servisleri tarafından connect’in triger seti değiştirilmelidir. Dışarıda bu konuda uzman olduğunu söyleyen insanlar mutlaka olacaktır. Ancak sorunsuz bir değişim ya da değişimden sonra bir arıza yaşanmaması için yapılacak değişimin garantili olması amacıyla burada değiştirilmelidir. Eğer triger kayışını değiştirilmesi unutulursa aşınma nedeniyle kopma yaşanabilir. Bu kopmanın neticesinde motorunuzun regtefe isteme riski bulunmaktadır. Bu da başınıza yüksek bir maliyetin açılmasına neden olabilir. Bu konuda kilometreyi ve yılı kesinlikle unutmamalısınız. Maliyeti araca göre değişiklik göstermektedir. Triger kayışı değişimi konusunda bilgi almak ve maliyetini öğrenmek için bir ford servisine uğramanız faydalı olacaktır. Detaylı incelemenin ardından size gerekli bilgi verilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ford connect triger kayışı kaç km’de değişir (1 Yorum)