" />

Dizel araçlarda triger kayışı kaç km değişir

Ülkemizde benzin fiyatlarının yüksek olmasından dolayı en çok satılan araçlar dizeldir. Bu araçların çalışma prensipleri içerisinde motor bölümünde triger kayışı çok önemli bir görev üstlenmektedir. Motor ilk çalıştığından andan itibaren tekrar stop edilene kadar sürekli olarak çalışmaktadır. Tabi bu kadar çok çalışmanın neticesi olarak kayışın yıpranma oranı da artmaktadır. Yıpranan bu kayışının belirli bir kilometreye geldiğinde ya da yılı dolduğunda servise götürülerek değiştirilmesi gerekmektedir.

Triger kayışı değişim kilometresi firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Bazı firmalarda bu değişim 4 yıl için 60 bin kilometre olurken bazı araçlarda bu 4 yıl ve 90 bin kilometre ile sınırlandırılmıştır. Eğer dizel aracınız bu kilometreler içerisinde değişim gerçekleşmezse motor ile ilgili büyük sorunlar yaşanabilmektedir.

Dizel araçlarda triger kayışı kaç km değişir

Tabi insanların aklına gelen sorunlardan birisi 4 yıl dolmasına rağmen bu kilometrelerden birisine ulaşmadıysanız ne yapmanız gerektiğidir. Bu çok da önemli bir detay değildir. Aldığınız sıfır aracınız bu süre içerisinde kilometresini doldurmamış olsa da mutlaka kayış değiştirilmelidir. Çünkü kayışın üretilen malzemesi gereği yaşanan aşınmalar 4 yılı kapsamaktadır. Kullanılsa da kullanılmasa da sağlamlığı mutlaka zedelenmektedir. O nedenle mutlaka değişim yapılmalıdır.

Dizi aracınız da triger kayışı değişimini yaptırmanız motorunuzun sorunsuz çalışmasına yardımcı olacaktır. Eğer değişim yapılmazsa triger kayışı kompası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunu yaşamamak için gerekli süre zarfında ya da kilometrede mutlaka aracınızı servise götürerek değişimini yaptırmalısınız.

Değişim süresini ve triger kayışı değişim maliyetini öğrenmek için mutlaka aracınızı servisi götürmelisiniz. Dışarıda bu değişim yaptırmak çok da mantıklı bir tercih olmayacaktır. Çünkü yapılacak küçük bir hata aracınızın motor aksamında yaşanacak büyük bir sorunu tetiklenmesine neden olabilir.

İlgili aramalar

opel astra triger kayışı kaç km’de değişir

ford fiesta triger kayışı ne zaman değişir

ford focus triger kayışı kaç km’de değişir

ford connect triger kayışı kaç binde değişir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın