" />

Ford fiesta triger kayışı ne zaman değişir

Ford marka araçların genelinde bakım kitapçığında yazan triger kayışı değişim değerleri bulunmaktadır. Bu değerlere göre aracınız 4 yılında ya da 90 bin kilometreyi geçtiğinde kayışın değişmesi gerekmektedir. Ancak bu değerler araca göre değişiklik gösterebiliyor. Aracın bakımlarının zamanında yapılması, düzgün kullanım ve zorlanma derecesine göre bu değişim yılı ya da kilometresinde değişiklik gösterebilir. Tabi tavsiye edilen değişim aralığının dışına çıkmak çok da sağlıklı sonuç vermeyecektir. O nedenle tercihin doğru şekilde yapılması için servise gidilerek kontrol etmekte her zaman fayda vardır. Bu aracınızın motorunun sağlığı açısından önemlidir.

Ford fiesta triger kayışı ne zaman değişir

Birçok insan triger kayışını genelde motor aksamının dışında bulunan V kayışı ile karıştırmaktadır. Triger kayışının bulunduğu sistem genelde araçların iç kısımlarında yer almakta ve sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olan kapalı bir kutuda yer almaktadır. Bunun aşınıp aşınmadığını ancak servise gidildikten sonra bölmenin sökülmesi ile ortaya çıkarılabilir. Bazı kayışlar 4 yılı ve 90 bin kilometreyi doldursa da en ufak bir çizik bulunmadan durabilir. Bazıları ise tam kopacak noktaya gelmiş olabilir. Bu durum dediğimiz gibi kullanımdan ve bakımlardan kaynaklanabilir.

Ne olursa olsun tavsiye edilen değişim sınırlarının dışına çıkmak büyük sorunlara neden olabilir. Bu durum ile karşılaşmamak için size tavsiyemiz servise giderek gerekli değişimi yaptırmanız olacaktır. 300 ile 400 TL arasında değişin bedeller ile tüm işleminizi halledebilirsiniz. Eğer triger kayışı değişimini doğru ve zamanında yaptırmazsanız başınıza daha büyük sorunların gelmesine neden olabilir. Kayışın kopması ile motor işleyişinde büyük sorunlar çıkacak ve fark ettiğiniz ana kadar geçen sürede çok büyük bir masraf ile karşılaşabilirsiniz. Size bu konuda ki tavsiyemize uymalı ve gerektiği kilometreye geldiğinde giderek değişimi yaptırmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ford fiesta triger kayışı ne zaman değişir (3 Yorum)

  1. Aracim 2011 model Ford Fiesta 1.4 titanyum paket aracim 93000 de trigger kayışı hiç değişmedi ne zaman degistirmeliyim

  2. Iyi akşamlar. 2015 temmuz çıkışlı 1.25i benzin.lpg fiesta 63 binde sizce triger değişmeli mi yada ne kadar daha devam etmeliyim