" />

CLİO 4 Mazot Filtresi Nerede

Clio modeli Reanult’un 1990 yılından bu tarafa üretmeye devam ettiği modellerden birisidir. Firmanın en uzun süredir ürettiği modelin dördüncü nesil modeli 2012 yılından bu tarafa yollarda yer almaktadır. Bu modelde kasa değişikliğinin yapılması ile birlikte hem konfor açısından önemli değişikliklere gidilmiş hem de motorda önemli değişimler yapılmıştır. 1.5 litrelik olan dizel motorunda 75 beygir ve 90 beygirlik güçler yer almaktadır. 200 ve 220 tork üretebilen motora sahiptir. Bu da aracın daha az yakıt ile en yüksek performansı sağlamasına yardımcı olan bir detaydır. Tabi bu detayın doğru şekilde işlemesi için bakımlarının düzenli aralıklar ile yapılması gerekmektedir.

Bakımlarının yetkili serviste yapılması aracın uzun süre boyunca daha iyi bir şekilde kullanılması açısından önemlidir. Bakım esnasında mutlaka kontrol edilmesi gereken parçaların başında mazot filtresi gelmektedir. Clio 5 mazot filtresinin nerede olduğu merak edilen konulardan birisidir.

Eğer motora ilginiz yoksa bu çok önemli bir bilgi olmayacaktır. Ancak motorlar konusunda ilginiz var ve aracınızı yakından tanımak istiyorsanız bu araçta mazot filtresinin sol ön çamurlukta bulunan davlumbazın içinde yer aldığını ekleyelim. Küçük bir araç olduğu için durumu en iyi şekilde kullanmak isteyen mühendisler doğru yerleşimler ile maksimum tasarruf yapmayı amaçlamışlardır.

Clio 4 için servise gittiğinizde sizin için gerekli incelemeyi yapacaklar ve sorunun kısa sürede çözülmesini sağlayacaklardır. Filtrenin yerini aramak ve bunu değiştirmek zorunda değilsiniz. Tüm işlemler Renault yetkili servisi tarafından doğru şekilde yapılacak ve araç size teslim edilecektir. Bilmeniz gereken en önemli detay mazot filtresinin 20 bin km’de bir olmak üzere değiştirilmesi olacaktır.

Bazı kullanıcılar bu değişimin 10 bin km’de bir yapılmasının motorun ömrünü önemli ölçüde uzattığına inanmaktadır. Eğer sizde yüksek performans almak ve uzun süre boyunca aracınızı kullanmak istiyorsanız bunu yapmaya odaklanmanız gerekiyor. Eğer siz belirtmezseniz yetkili servislerde her iki bakımda bir filtreyi otomatik olarak değiştirecektir. O nedenle bakıma girmeden önce bunu servise bildirmeniz değişiminin garanti altına alınması açısından gerekli olan bir önlemdir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın