" />

Renault Fluence hangi segment

Fransız otomotiv üreticisi Renault, son yıllarda ortaya koyduğu büyük atılımlarıyla sektörün içerisinde adından sıkça söz ettirmeye başladı. Sahip olduğu dizel teknolojisinde yakaladığı başarı sayesinde sektörün içerisinde yer alan diğer markaların birçok modellinde kullanılmasını da sağlamıştır.

Dayanıklılığı ve sağlamlığıyla ön plana çıkan dizel teknolojisini tüm modellerinde versiyon gözetmeksizin sunan Renault sürekli olarak model yeniliğine de gitmektedir. Renault Fluence markanın sürekli olarak yeniliğe gittiğini ve değişimin yüzü olduğunu gösteren modeller arasında ilk sırada yer almaktadır.

Fluence ilk olarak 2009 yılında Megane modelinin devamı niteliğinde üretilmeye başlamış olup yeni Megane sedan modelinin üretilmeye yeniden başlamasıyla birlikte 2016 yılında üretimi durdurulmuştur. Markanın içerisinde yer alan diğer modellere nazaran geniş iç hacme ve büyük boyutlara sahip olan Fluence teknoloji bakımından da donanımlı bir araçtır. Renault Fluence ülkemizde 4 adet motor seçeneğiyle satışa sunulmuş olup 1.6 lt ve 2.0 lt benzinli, 1.5 dCi ve 1.6 dCi dizel motor olarak sınıflandırılır.

Renault Fluence hangi segment

Üretildiği ilk yıldan 2016 yılına kadar iyi bir satış politikası yakalayan Renault Fluence özellikle araç filolarının ve ticari firmaların bir numaralı tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Dış boyutlarının büyüklüğü ve geniş iç hacmi sayesinde tercih edilebilirliği diğer marka ve modellere nazaran her zaman bir adım önde olabilmeyi sağlamıştır.

Tüm bu özellikleri sayesinde C segmenti olarak bilinen Compact sınıfta yer alan bir modeldir. Sedan bir araç olarak Fluence bu segmente birçok markanın hatchback, SW, MPV, crossover/SUV ve coupe/cabrio modelleriyle tatlı bir rekabet halindedir. Sahip olduğu dizel teknolojisinin en iyi örneklerinden biri olan Renault bu modelde kendisine ait olan 1.6 dCi 130 HP güce ve 320 Nm torka sahip motorunu çekinmeden kullanmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın