" />

Volkswagen CC hangi segment

Alman otomotiv markası olan Volkswagen üretmiş olduğu birçok modelle ülkemizde ve dünya genelinde en çok tercih edilen araç üreticileri arasında yer almaktadır. Markanın sahip olduğu bu prestijin temelinde birkaç unsur yatmaktadır.

VW markasını farklı kılan özellikler; kendi araçlarında kullanmış olduğu tüm motorların kendisine ait olması, yenilenen tasarım ve üretim teknolojisini sürekli olarak yeni versiyonlarında kullanmasıdır. Firmanın sahip olduğu bir diğer özellikle de sürekli olarak yeni modellerle otomotiv sektöründe yer almasıdır.

Yenilikçi çizgisini sürekli olarak farklı araçlarla gün yüzüne çıkaran VW, ilk olarak 2008 yılında Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı Detroit’te tanıttığı Comfort Coupe olarak adlandırılan VW CC bunlardan biridir. Markanın halen ürettiği bu model aslında Passat modelinin Coupe versiyonudur. VW Passat CC olarak da geçen bu model benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahiptir.

Volkswagen CC hangi segment

VW markasının kendisine ait olan 1.4 TSI benzinli ve 2.0 TDİ dizel motorlarını Passat CC modelinde kullanmaktadır. VW CC modelinde 1.4 TSI BMT 150 HP, 2.0 TDI BMT 150 HP ve 184 HP güce sahip motor seçeneklerini müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Ayrıca marka olarak VW tüm CC modellerinde kendi vites kutusu olan DSG standart olarak sunmaktadır.

Markanın sahip olduğu bu model donanım, boyut ve özellikleri bakımından D segmentinde yer almaktadır. VW Passat modeliyle aynı sınıfta yer alan CC üst orta sınıf kaliteye sahip bir araçtır. Modelin içerisinde yer aldığı segment grubunda sedan, station wagon, crossover/SUV, minivan(MPV) ve coupe-cabrio sınıflarına sahip birçok markanın aracıda yer almaktadır. Sedan tarzı coupe modellerinden hoşlananlar otomotiv severler için VW CC tüm beklentileri karşılayabiliyor. Hem coupe model olup hem de büyük boyutlara ve geniş iç hacme sahip olmak bir model için büyük bir artı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın