" />

BMW 1 serisi hangi segment

Otomotiv sektörü içerisinde arkadan itişli araç teknolojisi bir türlü bırakamayan BMW bu yüzden yıllardır en büyük rakibi olan Mercedes’in gerisinde kalmaya devam ediyor. Mercedes markasının birçok modelinde ön çekişli araç üretmesiyle birlikte Avrupa da ve ülkemizdeki araç satış rakamlarında Mercedes marka olarak BMW’yi geride bırakmaya başladı.

BMW markasının en alt sınıf aracı olan 1 serisi de dahil olmak üzere tüm modelleri arkadaş itişli veya 4×4 olarak üretilmektedir. İlk olarak 2004 yılında üretimine başlanan BMW 1 serisi de önden çekiş teknolojisini kullanacağı yönünde dedikodular yayılsa da marka halen bu modelinin arkadaş itişli olarak üretmeye devam ediyor.

BMW 1 serisi makyajlanan yeni kasasıyla benzinli ve dizel motor seçenekleriyle müşterilerinin tercihine sunulmaktadır. 1 serisi BMW 118i ve 116d olmak üzere iki adet versiyona sahiptir. BMW 118i 1.5 lt 136 HP güce sahip benzinli, BMW 116d 1.5 lt 116 HP güce sahip dizel motor teknolojisine sahiptir.

BMW 1 serisi hangi segment

Üretime başlandığı 2004 yılından bu yana iyi bir satış rakamını yakalayan 1 serisi modern teknolojisi ve güvenlik donanımlarıyla kendi sınıfının en iyileri arasında ilk sırada yer almaktadır. BMW 1 serisi kasa tipi olarak markanın klasik modellerinin yanı sıra hatchback(HB) yapıdadır.

BMW yapmış olduğu çalışma neticesinde 1 serisi modelinin tüm versiyonlarında otomatik vitesi standart olarak sunmaktadır. Alman teknolojisinin özelliklerini üzerinde barındıran 1 serisi araç sınıfı olarak C segmenti olarak bilinen compact sınıfta yer alan HB bir araçtır.

İçinde yer aldığı araç segmentinde birçok araçla yarışmak durumunda bulunan BMW 1 serisi, yenilenen tüm tasarımları ve teknolojisiyle bunu göstermek durumundadır. Yıllardır rekabet içerisinde olduğu Mercedes’in A serisinin de bu kulvarda olması hayatın başka bir cilvesidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın