" />

Peugeot 301 hangi segment

Ülkemizde ilk olarak 2011 yılında satışa sunulan Peugeot 301 geniş iç hacmi ve boyutlarıyla sedan bir araçtan beklenileni fazlasıyla veriyor. Citroen-Peugeot ortalığının bir ürünü olan 301 modeli, Citroen çatışı altında üretilen C-Elysee modeliyle birebir aynı özelliklere sahiptir.

Tasarımları, teknolojisi ve özellikleriyle birbirinden ayrıt edilemeyecek benzerliğe sahip iki model ülkemizde markalar tarafından beklentileri fazlasıyla karşıladığı yanıtı alıyor. İlk üretildiği dönemden bu yana gerek teknolojisi gerekse de tasarımıyla büyük bir değişim geçiren Peugeot 301, özellikler yenilenen yeni yüzüyle herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

Boyutlarında ve iç hacminde büyümeye giden Peugeot benzinli ve dizel iki motor seçeneğiyle kullanıcılarına sunulmaktadır. 301 modeli 1.2 lt 82 HP güce sahip benzinli ve 1.6 lt 92 HP güce sahip dizel motora sahiptir. Kendi sınıfında yer alan rakiplerine göre düşük yakıt tüketimi, donanım, konfor ve düşük fiyat avantajlarıyla ön plana çıkmaktadır.

Peugeot 301 hangi segment

Ülkemiz yol ve koşullarına göre dayanıklı hale getirilerek üretilen Peugeot 301 kullanıcılarından her zaman olumlu tepkiler almaktadır. Sahip olduğu birçok özelliği, teknolojisi ve boyutlarıyla Sub-Compact olarak bilinen B segmentinde yer alan bir araçtır. Her ne kadar bu araç sınıfında genellikle HB araçlar yer alsa da sedan bir araç olarak Peugeot 301 bu sınıf da değerlendirilmektedir.

B segmentinde çok ciddi rakiplerle yarışmak durumunda olan 301’in ayrıca rakipleri hatchback modellerinin yanı sıra SW, MPV ve Crossover/SUV sınıfında yer alan araçlardır. Fransız teknolojisiyle üretilen bu model iki firmanın ortaklaşa çalışması sayesinde başarılı satış rakamlarını da yakalamaktadır. Kendi sınıfına bakıldığında her iki araç için azımsanmayacak satış rakamlarına ulaşıldığı net bir şekilde görülmenin yanı sıra firmalar tarafından araçlar düzenli olarak tasarım ve yeni teknolojiyle donatılmaktadır.

Peugeot 301 kiralamak isterseniz, araç kiralama sitesi vivi.com.tr yi kullanabilirsiniz.

Peugeot 301 araba kiralamak için tıklayınız

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın