" />

Fiat Linea hangi segment

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Fiat çıkardığı tüm modellerinde elde etmiş olduğu satış rakamlarıyla kendini sektörün içerisinde ispatlamış bir firmadır. Markanın en çok satış yapan modellerinden biri olan ve halen üretimde olan Linea geniş iç hacmiyle ailelerin ilk tercih ettiği otomobiller arasındadır. Fiat Linea ülkemiz ve dünya pazarına ilk olarak 2007 yılında giriş yaptı. Fiat bünyesinde tasarlanıp üretilen bu araç benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahiptir.

Halen üretimde olan markanın bu modeli 1.4 litre hacme ve 77HP gücü sahip benzinli ve 1.3 M.Jet 95 HP güce sahip dizel motor seçenekleri yer almaktadır. Markanın kendisine ait olan Multi Jet dizel motor sayesinde düşük devirlerde yüksek tork imkanını sahip olduğu tüm araçlarında kullanılmaktadır. Benzi ve dizel motorlarında Pop ve Urban olmak üzere iki adet donanım seçeneği sunan Fiat bu modelde otomatik vites seçeneğini kullanıcılarına sunmamaktadır.

Fiat Linea hangi segment

Araçların farklı özelliklerine bakılmak suretiyle çeşitli sınıflandırmalara konulmaktadır. Araç üretiminin her geçen gün artmasına karşılık olarak kullanıcılara daha sağlıklı bir seçim yapabilme adına sunulan bu hizmetler arasında segment sınıflandırması da yapılmaktadır.

Fiat Linea modeli sedan bir araç olmasına karşılık Sub-Compact araç modellerinin çok fazla yer aldığı B segmentinde yer almaktadır. Linea bu segmentte çeşitli markaların hatchback, station wagon(SW), minivan(MPV) ve crossover/SUV araçlarıyla birlikte yer almaktadır. Fiat Linea sahip olduğu teknik özellikleri, boyutları ve geniş iç hacmiyle kendi sınıfında en çok satan araçlar arasında yer almaktadır. Modelin üretilen tek kasa tipi sedan olup HB veya SW versiyonları bulunmamaktadır. Fiat markası Linea hissettiği kasa tipinin eksikliğini yeni üretimine başladığı Egea modelinde yaşamama adına sedan, HB ve SW kasa tiplerinin her birinden farklı motor seçenekleriyle üretmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın