" />

Hyundai i20 hangi segment

Güney Kore otomotiv üreticisi Hyundai ülkemizde ve dünyada satışa sunulan araç markaları arasında en geniş ürün gamına sahip bir markadır. Sahip olduğu teknolojiyi her geçen gün geliştirerek ürettiği tüm modellere lanse etmeye devam ediyor. Markanın kendi içerisinde yer alan araç çeşitliliği bakımından diğerlerinden farklı olan modeller arasında i20 farklı bir yere sahiptir.

Hyundai i20 markanın üretim stratejisi gereği dört farklı kasa tipiyle karşımıza çıkmaktadır. Markanın bu modeli geniş bir ürün yelpazesine sahip olup birçok motor seçeneğiyle müşterilerinin tercihine sunulmaktadır. i20 modelinin çeşitleri bakımından marka tarafından i20, i20 Star, i20 Coupe ve i20 Active isimleriyle sınıflandırılmaktadır.

Hyundai i20 hangi segment

i20 modellerinin tümüne bakıldığında marka tarafından sunulan motor çeşitleri; 1.0 T-GDI, 1.2 MPI ve 1.4 MPI benzinli, 1.4 CRDİ dizel motorlardır. Hyundai i20 Active, i20 Coupe ve i20 Star modellerinde sadece benzinli motoru sunarken aynı zamanda tüm motor çeşitlerinde otomatik vitesi standart ve opsiyonlu donanım olarak sunmaktadır.

Hyundai i20 ülkemizdeki ilk görüntüsü 2008 yılında vermiş olup o günden bugüne özellikle tasarım ve araçta kullanılan teknoloji bakımında birçok yenilik ortaya konulmuştur. Markanın sahip olduğu yenilikçi ve modern teknoloji anlayışı sayesinde 2010 yılından sonra markanın genelinde üretilen araçlarda büyük değişim ortaya konulmuştur.

i20 sahip olduğu teknoloji donanımları, boyutları ve teknik özellikleriyle araç sınıflandırmaları arasında Sub-Compact sınıfı olarak da bilinen B segmentinde yer almaktadır. Markanın ürettiği üç modeli aynı segment içerisinde hatchback(HB) olarak bilinen araç sınıfında yer alırken, i20 Active crossover/SUV sınıfında yer almaktadır. Hyundai i20 bu sınıf içerisinde sedan, SW ve MPV araç modelleriyle de yarış halindedir. Üretilen veya yenilenen her modeli için Hyundai B segmenti içerisinde birçok firmayla yarışmak durumundadır.

Hyundai i20 kiralamak isterseniz, araç kiralama sitesi vivi.com.tr yi kullanabilirsiniz.
Hyundai i20 araba kiralamak için tıklayınız.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın