" />

Toyota Auris hangi segment

Japon otomotiv devi Toyota dünyanın en önde gelen firmaları arasında yer almasının hakkını çıkardığı modelleriyle ortaya koymaktadır. Sahip olduğu teknolojiyi tüm modellerinde versiyon gözetmeksizin sunan Toyota şimdilerde Hybrid teknolojiyle ön plana çıkıyor. İlk olarak 2006 yılında üretmeye başladığı şimdilerde geniş bir model ve versiyon donanımlarıyla satışta bulunan Auris bunlardan biridir. Toyota Auris modeli benzinli, dizel ve hybrid versiyonlarıyla kullanıcılarının tercihine sunulmaktadır.

Auris marka tarafından Hatchback(HB) ve Station Wagon(SW) kasa tipine sahip Auris Touring Sports olarak adlandırılmaktadır. Her iki versiyonunda dizel, benzinli ve Hybrid motor seçenekleri bulunmaktadır. Toyota Auris’in HB modelinde 1.3 lt ve 1.6 lt benzinli, 1.4 lt dizel ve 1.8 lt Hybrid motor seçenekleri sunulurken, Auris Touring Sports modelindeyse 1.6 lt benzinli, 1.4 lt dizel ve 1.8 lt Hybrid motorlar seçenek olarak sunulmaktadır.

Toyota Auris hangi segment

Toyota Auris modellerinde müşterilerine otomatik vites seçeneğini opsiyon olarak sunduğu gibi bazı modellerinde standart olarak sunmaktadır. Geniş iç hacmi ve donanımlarıyla kendi sınıfında en çok tercih edilen otomobiller arasında yer alan Auris 11 yıllık serüveninde güzel satış rakamlarını yakalamıştır.

Toyota kalitesinin ve dayanıklılığının öncülerinden olan bu model şimdilerde yeni kasasıyla müşterilerinin beklentilerine çözümler sunmaya hazırlanıyor. Sahip olduğu boyutları, özellikleri ve donanımlarıyla başarılı bir kariyere sahip olan Toyota Auris Compact sınıf olarak kabul edilen C segmentinde yer alan bir otomobildir.

İçinde yer aldığı segmente sadece HB modellerle değil aynı zamanda sedan, SW, MPV, crossover/SUV ve coupe-cabrio modelleriyle yarışmaktadır. C segmenti motorlu taşıtlar içerisinde en geniş araç sayısının yer aldığı sınıflandırmadır. Bu kayıtlar bu sınıf içerisinde yer alan araçların teknolojik donanımlarını yeniden dizayn ederken rekabet vurgusunu da göz ardı etmemeleri gerektiğini vurgulamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın