" />

Hyundai Accent benzinde gaz yemiyorsa bunları yapın

Hyundai Accent modellerde bazen özellikle sabahları benzinden çalışmama ya da stop etme ya da gaz yememe problemi yaşanır. Bunun yanı sıra arabadan tık tık tık tık sesler duyabilrisiniz. Bu tık tık sesleri genelde yakıt az olduğunda benzindeki şey benzin deposundan bir somurma emilmeden kaynaklanan bir esnemeden kaynaklanıyormuş. Bunu test edebilirsiniz. Benzin deponuzu açarak öğrenebilirsiniz.

Bir de burada bir parçamız var. Benzin geri dönüşü valfi olarak geçiyor. Bu benzin geri dönüşü valfi ne yapıyor bir ayarla benzinle çalışmama gazı yememe kısa sürede çözüyor. Şimdi bu geri dönüşü valfini söküyoruz. Burdaki kopçayı. Mandalı. Burada bir akım var onu da çıkarttık. Akım kablosunu. Yerinden de çıkarttıktan sonra burdan da gevşetiyoruz.

Evet arkadaşlar bunun içinde bir mıknatısımız var. Akım gelince o burdan bir hava boşluğu oluşturuyor. Şimdi ne yapıyoruz ? Diyelim ki sabahları zor çalışıyor arabamız. Accent marka arabamız. Ustamdan aldığım bilgiye göre bu parçanın bu geri dönüş valfinin içine bir tane düz tornavidayla sonuna kadar sıkıyoruz. Sağya şu şekilde. Ondan sonra iki tur geriye atıp tekrar takıyoruz ve benzin depomuzda çeyrek deponun altında benzin bulundurmamaya dikkat ediyoruz. Eğer bu benziminiz az olursa benzin deposunda tık tık tık sesler geldiğini bazı zamanlar duyabilirsiniz.

Bu şekilde bu ayarla önemli ölçüde sorun gidiyor. Yalnız ustamın tekrar söylediği bir şey var. Benzinde uzun süre çalışmadığı için yakıt ayarını lpg’ye göre ayarladığı için benzine geçtiğinde bu karışımı ayarlayamadığından dolayı bu arızayı verdiğini söylüyor. Bu ayarlar kısmen gidiyor fakat daha sonra bu sıkıntıya tekrar döneceksiniz. Onun için arada bir benzinle binmeye devam etmek gerekir diye düşünüyorum. Şimdi tekrardan yerini takıyoruz bunu. Takarken de tersten yaptığımız gibi şu şekilde yeri var zaten burdaki. Kendi özel yuvasına oturtuyoruz. Akım bölümünü taktık.

Video için Herşey Youtubeda ya teşekkür ederim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın