" />

Geri Vites Müşürü Ne İşe Yarar

Araç kullanan kişiler için en büyük sorun araçta ortaya çıkan arızalardır. Bunların tamiratı yapılmadığı zaman arızanın büyümesi daha büyük masrafların ortaya çıkmasına neden olacağı için anlaşılır anlaşılmaz tamirinin yapılması gerekmektedir. Sürücülerin öncelikle araçlarını tanımaları ve arıza yapan parçanın ne olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Peki geri vites müşürü ne işe yarar bu bilgiye bütün sürücüler sahip midir sanmıyoruz ve bunun için geri vites müşürü ne işe yarar konusunda buradan bilgi veriyoruz. Araçlarda geri geri gidilmesi sırasında arkada bulunan araç ve kişilerin uyarılmasını sağlayan beyaz ışığın yanmasını sağlamaktadır. Işık yanmadığında aracın geri gitmeye başladığı anlaşılamayacağı için arkada bulunan kişiler ve araçlar gerekli önlemleri almayacaklar ve istenmeyen kazalar meydana gelebilecektir.

Geri Vites Müşürü Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araç geri giderken arkadaki beyaz ışık yanmıyorsa bu büyük ihtimalle geri vites müşürü arıza yaptı anlamına gelir ama arızanın kesin olarak nerden kaynaklandığının anlaşılması için aracın incelenmesi gerekmektedir. Çünkü arıza geri vites müşürüne giden kablolarda olabilir bu kablolar yanmış ya da oksitlenmiş olabilir ayrıca ışıklarda da arıza olmuş olabilir. Bunu anlayacak olan ise yetkili servis çalışanı olacaktır. Araç servise girdikten sonra liftin üzerine çıkartılacak ve vites kutusu açılarak geri vites müşürünün arızalı olup olmadığı incelenecektir. Bu işlemin hızlı bir şekilde yapılması gerekir çünkü vites kutusunda bulunan yağın akmaması gerekmektedir. Geri vites müşürünün değiştirildiğinden kesinlikle emin olmalısınız.

Geri Vites Müşürü Nerede

Bazı kişiler araba kullanma konusunda tecrübe kazanırken ayrıca araçlarına oluşan küçük arızaları kendi başlarına gidermeye de alışmaktadırlar. Bu konuda meraklı olan kişiler öncelikle geri vites müşürü nerede bunu bilmelidirler ve daha sonra arızanın giderilmesi için çalışmalıdırlar. Geri vites müşürü vites kutusunda bulunmaktadır. Vites kutusu da motora yakın bir yerde bulunmaktadır. Elektrik ile çalışmaktadır ve elektriği aküden almaktadır. Araç sahiplerinin dikkat etmeleri gereken bir nokta olarak araçları bir arıza yaptığında mutlaka yetkili servise götürülmesi gerekmektedir. Çünkü her aracın geri vites müşürü farklıdır.

Şu linkten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın