" />

Daewoo nerede üretiliyor

Otomotiv sektöründeki macerasına ilk olarak 1983 yılında başlayan Daewoo Motors 1999 yılında meydana gelen iflasla birlikte üretimlerini durdurmuştur. İflas ile birlikte satışa çıkan markayı dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan General Motor satın aldı.

Üretimini durduğu 1999 yılından sonra yeniden GM Daewoo adıyla üretime başlayan marka halen aynı isimle üretimlerine devam etmektedir. Markada yapılan bu değişiklikle beraber yeniden sektörün içerisine geri dönüş yapan firma bünyesinde bulunan modelleri de geliştirmeye başlamıştır. Yeni nesil teknoloji kullanılarak üretime başlayan marka yakıt tüketimi son derece düşük otomobil, MPV ve crossover/SUV modelleriyle dünyanın birçok ülkesine satışları gerçekleştirmeye başlamıştır.

Sağlamlığı ve dayanıklılığıyla ön plana çıkan marka ilk üretim yaptığı yıllardan beri formatını hiç değiştirmedi. Yeni firmasıyla da aynı kalitede devam eden GM Daewoo ülkemizde ve Avrupa pazarında GM markasının sahip olduğu Chevrolet adı altında satışa sunulmaktadır.

Daewoo nerede üretiliyor

GM Daewoo geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Markanın şimdiye kadar üretmiş olduğu ve halen ürettiği modeller Matiz, Gentra, Gentra X, Nexia, Tosca, Winstorm, Lacetti, Lacetti EX, Lacetti Premiere, Winstorm MaXX, Veritas, Labo, Lanos, Nubira, Espero, Korando, Leganza, Musso, Racer, Super Salon, Tico ve Damas olmak üzere 22 farklı modeldir.

Marka değeri olarak GM bünyesine geçtikten sonra ve Chevrolet adıyla dünya pazarına açılmasından sonra sektörün içerisinde kendine yeniden yer bulmayı bildi. Yakalamış olduğu satış rakamlarıyla firmanın istediği başarıyı rahatlıkla elde eden Daewoo çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. Marka olarak sürekli yenilikçi bir politikayı izleyen GM Daewoo halen üretimlerini gerçekleştirdiği Güney Kore de birçok atılımı gerçekleştirmeye devam ediyor. Yapmış olduğu üretimlerini hem uzak doğu hem de diğer dünya ülkelerine pazarlamaya devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın