Avensis nerede üretiliyor

Halen dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan Toyota elde etmiş olduğu bu başarıyı teknolojisine, Ar-Ge çalışmalarına ve sürekli olarak geliştirdiği modellerine bağlıdır. Üretim ve satış yaptığı her ülkede sağlamlığı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan marka şimdilerde sahip olduğu yeni nesil teknolojiyi modellerinde kullanmasıyla ön plana çıkıyor.

Japon otomotiv devi Toyota sahip olduğu birçok modeli hem ülkemizde hem de tüm dünyada satış rekorları kırmaya devam etmektedir. Markanın sahip olduğu modeller arasında yer alan Avensis, sınıfının en sağlam aracı olarak nam salmıştır.

Avensis, Toyota’nın üst orta segment olarak kabul edilen D segmentinde yer alan bir modelidir. İlk olarak 1998 yılında üretimine başladığı bu model sedan bir araç olup boyutları ve iç hacmiyle bir hayli dikkat çekmektedir. Çarpışma testlerinden tam puan alarak kendi sınıfında en sağlam otomobil seçilmesi ve bu unvanı hala koruyarak devam etmesi markanın nasıl bir modele sahip olduğunu gösteren bir başka unsurudur.

Avensis nerede üretiliyor

Toyota markasının 21 yıldan beri kesintisiz bir şekilde üretimini devam ettirdiği Avensis modeli ülkemizde 5 farklı versiyonuyla satışa sunulmaktadır. Modelin sahip olduğu versiyonları 1.6 lt 132 HP, 1.8 lt 147 HP ve 2.0 lt 152 HP güce sahip benzinli, 1.6 D-4D 112 HP ve 2.0 D-4D 143 HP güce sahip dizel motorları bulunmaktadır.

Toyota, Avensis modeli markanın dünya üzerinde sahip olduğu ülkemiz başta olmak üzere 28 farklı ülkesinde yer alan fabrikalarının bazılarında üretilmektedir. Avensis, sahip olduğu teknoloji, boyutları ve kullanıma yönelik özellikleriyle genellikle Avrupa, Asya ve Amerika ülkelerinde daha çok tercih edilen bir modeldir. Toyota teknolojisiyle donatılan bu model ilk üretildiği yıldan bu yana elde ettiği satış rakamlarıyla halen piyasada neden var olduğunu bir kere daha göstermektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın