" />

Captiva Şanzıman Arızaları

Otomobil sektörü ilerleyen teknolojiye paralel olarak kullanıcıları için daha da gelişmiş bir kullanım seviyesi sunmaya devam etmektedir. Sürücüler kullanımı daha da konforlu bir hale gelmiş ve hız oranı artmış olan araçlar ile istedikleri sürüş performanslarını daha iyi seviyede yakalamaya başlamışlardır. Özellikle bu alanda geliştirdiği modeller ile geniş bir kullanıcı kitlesi edinmiş olan Chevrolet, Captiva modeli ile kendisini ön plana çıkarmayı başarmıştır.

Captiva, daha iyi bir sürüş keyfi yaşatmak için otomatik şanzıman birimine sahip olmaktadır. Kullanıcıları için daha seri ivmelenme ve nihayetinde güçlü ve daha az yakıt tüketen bir özellik sergilemekte olan modelde ne yazık ki bazı şanzıman arızaları ile karşılaşılması mümkün olmaktadır.

Chevrolet Şanzıman Arızaları

Captiva modelinde forum ve internet sitelerinde otomatik şanzıman ünitesi ile alakalı birçok şikayete sahip olmaktadır. Bu arızalar genel olarak aracın vuruntu yapması ve geriye kaçması olmaktadır. Otomatik şanzıman düzeneğinde aracın geriye kaçması durumu gözlenmemesi gereken bir dezavantajdır. Bazı mekaniksel arızalar yüzünden bu durum Captiva modellerinde gözlenebilmektedir.

Hidrolik ve elektronik bir beyine sahip olan Captiva hidrolik şanzımanı, bu beyinde meydana gelen yazılımsal ya da donanımsal sorunlardan dolayı işlevini tam olarak yerine getirememe durumu göstermektedir. Aynı şekilde otomatik şanzıman arızalarının kaynaklandığı bir lokasyon olarak disk ve hidrolik pistondan da kaynaklı sorunların yer alması yine bilinen bir durum olmaktadır.

Konu ile ilgili yazılar:

Şanzıman yağ kaçağı tamiri

Triptonik Şanzıman Arızaları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın